Прем’єр-міністерка Бангладеш подала у відставку і втекла з країни на тлі масштабних протестів

Прем’єр-міністерка Бангладеш подала у відставку і втекла з країни на тлі масштабних протестів

Її резиденцію захопили протестувальники, а головнокомандувач армії оголосив про створення тимчасового уряду

This text is also available in English
Прем’єр-міністерка Бангладеш подала у відставку і втекла з країни на тлі масштабних протестів
фото DR

Прем'єр-міністерка Бангладеш Шейх Хасіна, яка втекла з країни на тлі масових протестів, запросила притулку у Великій Британії. Про це повідомляє The Hindu з посиланням на обізнані джерела. Шейх Хасіна разом із сестрою збираються найближчим часом вилетіти до Лондона.

NDTV повідомляє, що прем'єр-міністерка Бангладеш подала у відставку на вимогу армійського командування, яке звинуватило її в нездатності зупинити безлади, що продовжуються в країні.

Командувач армією Вакер-Уз-Заман виступив із телезверненням, у якому пообіцяв, що буде сформовано тимчасовий уряд.

«Я зустрівся з лідерами опозиції і ми вирішили сформувати тимчасовий уряд для управління країною. Я беру на себе всю відповідальність і обіцяю захищати ваше життя та майно. Ваші вимоги буде виконано. Будь ласка, припиніть насильство», – сказав Вакер-Уз-Заман.

Шейх Хасіна встигла покинути свою резиденцію до того, як туди увірвався натовп, прорвавшись через поліцейські огорожі. Протестувальники також проникли до будівлі Національного парламенту.

У першій половині липня в Бангладеш почалися студентські мітинги з вимогою скасувати систему квот, яка діє при розподілі державних посад.

Влада намагалася припинити демонстрації: дозволила поліції застосовувати сльозогінний газ і стріляти по натовпі гумовими кулями. Було введено комендантську годину і відключено інтернет, проте ці заходи призвели лише до розширення протесту.

Невдоволення студентів по всій країні в результаті вилилося в зіткнення з поліцією. Хоча 21 липня Верховний суд країни скасував більшість квот, акції протесту не вщухли.

Рух «Студенти проти дискримінації», один із організаторів протестів, закликав мешканців не сплачувати податки та не сплачувати комунальні послуги, а працівників заводів та громадського транспорту – не виходити на роботу.

Мирні акції переросли у погроми та зіткнення, в яких загинуло понад 300 людей.

За оцінками місцевих ЗМІ, у протестах брали участь сотні тисяч людей.

У понеділок, 5 серпня, незважаючи на комендантську годину, натовп пройшов маршем центром столиці Дакки, протестуючи проти вбивства військовими десятків людей у вихідні. Зрештою війська відступили, а Шейх Хасіна втратила владу після 15 років перебування у кріслі прем'єр-міністра.

За словами командувача армією Вакер-Уз-Замана, винуватців усіх убивств та погромів буде покарано.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло