Китай стрімко нарощує кількість ядерних боєголовок, а уран для їх виготовлення надає росія — Міноборони США
У Пентагоні вважають, що до 2030 року Китай може подвоїти кількість боєголовок із нинішніх 500

Китай будує сотні шахт у західних регіонах країни для розміщення міжконтинентальних балістичних ракетних, швидко нарощуючи можливості для завдання ядерного удару у відповідь. Уран для виробництва ядерних боєголовок для цих ракет постачає росія.
Про це попередив Віпін Наранг, в.о. помічника міністра оборони США з питань космічної політики, якого цитує Newsweek.
«За нашими оцінками, КНР, швидше за все, завершила будівництво шахт і почала розміщувати в них ракети», – сказав Наранг на заході, організованому Центром стратегічних та міжнародних досліджень.
Розширення китайських шахт відбувається за сприяння росії, оскільки москва постачає Китаю реакторне паливо із високозбагаченого урану, яке використовується для виробництва плутонію.
Пекін почав швидко розширювати та модернізувати свій ядерний арсенал. Хоча зараз його розмір істотно менший, ніж у США та росії, у Пентагоні вважають, що до 2030 року Китай може подвоїти кількість боєголовок із нинішніх 500.
Восени та взимку 2022 року росія відправила до Китаю уран для реактора на швидких нейтронах, розташованого на острові Чанбяо.
«ТВЕЛ», паливна компанія «Росатома», наприкінці грудня завершила відвантаження палива, повідомивши, що із запуском першого енергоблоку CFR-600 АЕС «Сяпу» “стане єдиною за межами росії атомною електростанцією з «швидким» реактором великої потужності”.
Після запуску реактор почне виробляти плутоній збройової якості, повідомляв у березні 2023 року Bloomberg з посиланням на дані американської розвідки.
Завдяки російським постачанням та роботі цього реактора до 2035 року кількість боєголовок у Китаю може зрости вже до 1500 і дестабілізувати військовий баланс в азіатському регіоні, вважають в Пентагоні.
Бекграунд. Нагадаємо, Китай стверджує, що його “мирний план” щодо України підтримують понад 110 країн. У цьому плані, представленому разом з Бразилією, не йдеться ні про територіальну цілісність України, ні про виведення російських військ з України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].