За три роки від запуску ринку на товарних біржах було укладено угод більш ніж на 829 млрд грн
Зараз на товарних ринках працюють чотири ліцензовані товарні біржі: Українська енергетична біржа, Українська універсальна біржа, Українська торгова платформа та Українська ресурсна біржа

За три роки з моменту запуску ринку на товарних біржах було укладено угод на понад 829 млрд грн.
Про це повідомляє НКЦПФР.
Наразі на ринку функціонують чотири ліцензовані товарні біржі: Українська енергетична біржа, Українська універсальна біржа, Українська торгова платформа та Українська ресурсна біржа.
Ці угоди свідчать про значні обсяги торгів і зростання надходжень до держбюджету. Найбільша частка торгів припадає на електроенергію (61,3%), нафту та дистиляти (14,4%) і необроблену деревину (8,8%).
Ринок електроенергії залишається лідером, демонструючи активний розвиток попри виклики війни. Україна впевнено рухається до впровадження європейських стандартів у цій сфері.
У 2023 році було ухвалено закон про REMIT, що підвищує прозорість і конкуренцію на енергетичних ринках. НКРЕКП, НКЦПФР та Антимонопольний комітет працюють над успішною реалізацією цього закону.
Закон також сприяв реформуванню ринку деревини, забезпечивши прозорість, рівний доступ і конкуренцію. За три роки на біржах було укладено угоди на понад 24 млн кубометрів деревини та лісоматеріалів на суму понад 63 млрд грн, зокрема 28,8 млрд грн лише у 2023 році.
Протягом останніх п'яти кварталів спостерігається збільшення обсягів і вартості угод із деревиною на 35% та 36% відповідно, що свідчить про прозорість і доступність ринку.
Незважаючи на виклики війни, регулярні торги на біржах допомагають підтримувати економіку, зберігати робочі місця та забезпечувати своєчасну виплату зарплат і податків.
Зростання обсягів і вартості угод із деревиною підтверджує ефективність підходу, заснованого на організованому товарному ринку, керованому ліцензованими біржами НКЦПФР.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР затвердила нову редакцію Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах, яка має низку нововведень та змін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].