Нацрегулятор додав нові вимоги до ліцензійних умов для товарних бірж
Комісія розробила нову редакцію документу

НКЦПФР затвердила нову редакцію Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах, яка має ряд нововведень та змін.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Як пояснили в комісії, за три роки роботи організованих товарних ринків НКЦПФР було видано чотири ліцензії на провадження діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах. За цей час набуто певну практику застосування норм ліцензійних умов, і відповідно до якої у регулятора виникла необхідність врегулювання окремих процедурних питань.
Так, комісія додала нові вимогами, що зумовлено запровадженням нового виду професійної діяльності – діяльності з організації укладання деривативних контрактів на товарних біржах.
«Організаційні та операційні вимоги доповнено нормою щодо необхідності запровадження та підтримання товарною біржою ефективних та прозорих процедур для приймання нею звернень від своїх членів, учасників торгів та інших осіб, що мають доступ до біржових торгів», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, до вимог програмного та технічного забезпечення заявника/ліцензіата додано нові норми щодо:
- зобов’язання товарної біржі забезпечувати дублювання або резервування оригінальних інформаційних масивів;
- ведення електронного обліку оголошень про проведення аукціонів,
- ведення електронного обліку скарг учасників торгів,
- проведення моніторингу інформації про членів товарної біржі та їх клієнтів, які здійснюють біржові операції у власних інтересах, та складати за результатами відповідні рейтинги на основі інформації про біржовий товар, кількості укладених та виконаних біржових договорів, періодичності укладання біржових договорів тощо;
- дистанційного проходження процедур допуску до біржових торгів, або набуття членства на товарній біржі згідно правил біржі.
Крім того, було оптимізовано два процеси, пов’язані з видачою ліцензії та реєстрацією правил товарної біржі. «Також внесено зміни до відомостей, термінів та порядку, які ліцензіат подає до НКЦПФР під час провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках», – додали в нацкомісії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що фондова біржа в Україні вперше може уникнути санкцій регулятора. Такий прецедент на ринках капіталу вперше, і це стало можливим із набуттям чинності закону щодо вдосконалення державного регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринка.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].