Розвідка Естонії: вторгнення в Курську область може змусити росію передислокувати війська
Спецпроєкт
Естонія

Розвідка Естонії: вторгнення в Курську область може змусити росію передислокувати війська

В Міноборони Франції також заявили, що український наступ у Курській області має «певний початковий успіх»

Этот текст также доступен на русском
Розвідка Естонії: вторгнення в Курську область може змусити росію передислокувати війська
фото Anatoliy Zhdanov/Kommersant Photo/AFP via Getty Images

Вторгнення України в Курську область може змусити москву передислокувати війська з інших секторів, заявив Янек Кессельманн, заступник командувача Центру військової розвідки Естонії, у коментарі ERR 9 серпня.

Раніше в Міноборони рф заявили, що російські війська ведуть бій з ЗСУ на західній околиці міста Суджа, вторгнення Києва триває вже четверту добу.

«Ймовірно, Збройні сили росії не були готові до наступу України в цьому районі, і атака стала для них несподіванкою», – сказав Кессельманн.

За неофіційними даними, українські війська просунулися до 15 км у Курську область, а подекуди й далі. Кессельманн не виключає, що Україна могла частково перетнути другу лінію оборони в районі Курська.

«Вторгнення України в Курську область, ймовірно, призведе до передислокації російських підрозділів з інших районів для підтримки оборонних дій підрозділів рф та контрударів по військах України в цьому районі», – додав він.

Також Міністерство оборони Франції заявило, що український наступ у Курській області має «певний початковий успіх».

«Наступ Збройних сил України в Курській області рф завдяки ефекту несподіванки і протидії силам, менш підготовленим, ніж на східному фронті, схоже, має певний початковий успіх», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому Міноборони Франції в соцмережі Х 8 серпня.

«Ця атака може змусити збройні сили рф залучити війська з інших секторів, таким чином зменшивши тиск там, де ЗСУ раніше зазнавали труднощів», – додали в міністерстві.

У відео, оприлюдненому в телеграм-каналах, ЗСУ заявили, що місто Суджа знаходиться під їхнім контролем, а також «об'єкт Газпрому».

У МНС росії 9 серпня повідомили, що в Курській області оголошено «надзвичайний стан федерального значення».

Бої тривають «за кілька десятків кілометрів» від Курчатова в Курській області, заявив мер міста Ігор Корпунков. Саме тут розташована Курська атомна електростанція.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні The Economist з посиланням на джерела в Генштабі писало, що ЗСУ не будуть намагатися захопити Курську АЕС, бо для цього потрібні більші сили – однак їх подальші дії будуть залежати від того, як поведеться росія.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло