Литва цього місяця надасть новий пакет військової допомоги Україні

Литва цього місяця надасть новий пакет військової допомоги Україні

У нього ввійдуть 14 БТР, ППО малої дальності, системи РЕБ, гвинтівки та багато іншого

Литва цього місяця надасть новий пакет військової допомоги Україні
фото Shutterstock

Міністерство оборони Литви надасть Україні новий пакет військової допомоги, в який увійдуть, зокрема, системи ППО малої дальності.

Про це повідомляється на сайті литовського відомства, передає Укрінформ.

«Ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати Україні у боротьбі з агресором. Незабаром Литва передасть Україні критично необхідні системи ППО малої дальності як внесок у межах коаліції з протиповітряної та протиракетної оборони, які очолюють також Німеччина, США та Франція. Ми також передамо інше спорядження, зброю і системи, які необхідні на полі бою щодня. Наша допомога – це інвестиція в нашу власну безпеку», – заявив міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас.

Допомога від Литви має прибути у серпні.

Крім сучасного обладнання, Литва також передасть деяке давніше обладнання з арсеналу Збройних сил країни.

У пакет допомоги, зокрема, увійдуть:

  • 14 БТР М113,
  • системи ППО малої дальності з ракетами,
  • системи РЕБ,
  • позашляховики із запчастинами,
  • вантажівки-тягачі,
  • системи-навантажувачі,
  • димова та стрілецька зброя,
  • боєприпаси та ін.

Раніше цього року на запит Києва Литва вже доставила в Україну боєприпаси, бронемашини М577 та М113, системи боротьби з дронами, протитанкові гранатомети Carl Gustaf, системи дальнього підриву RISE-1, розібраний літак L-39ZA Albatros та ін.

З початку російського вторгнення загальна допомога Литви Україні сягнула мільярда євро, а військова допомога становить понад 641 млн євро.

Бекграунд. Як стало відомо сьогодні, США на тлі наступу ЗСУ на Курську область оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму близько $125 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло