США запропонували Мадуро амністію, якщо він відмовиться від поста президента – WSJ
У США Мадуро та іншим венесуельським посадовцям висунуто звинувачення у причетності до наркотрафіку

Влада США запропонувала Ніколасу Мадуро добровільно відмовитися від поста президента в обмін на зняття з нього всіх звинувачень у кримінальних злочинах.
Про це передає газета The Wall Street Journal.
У Сполучених Штатах Мадуро та іншим венесуельським посадовцям висунуто звинувачення у причетності до наркотрафіку та зокрема – ввезення кокаїну на територію США.
Адміністрація президента США Джо Байдена, за інформацією джерел видання, також пообіцяла надати Мадуро гарантії від переслідування з метою екстрадиції.
Крім того, співрозмовники WSJ розповіли, що США пропонували Мадуро амністію на цих умовах ще у 2023 році під час секретних переговорів у Досі. Однак тоді президент Венесуели відмовився обговорювати умови передчасної відмови від влади, і відтоді його позиція не змінилася.
На пресконференції 9 серпня Мадуро попросив Сполучені Штати «не втручатися у внутрішні справи Венесуели», зазначивши, що відкритий для переговорів з Вашингтоном, якщо той виявить до нього повагу.
Президентські вибори у Венесуелі відбулися 28 липня, виборчком оголосив про перемогу Мадуро, хоча міжнародні спостерігачі до виборів не були допущені.
За даними опозиції, за умов чесного підрахунку бюлетенів перемогу на виборах мав здобути опозиційний кандидат Едмундо Гонсалес Уррутіа з результатом приблизно 67% голосів. На підтвердження цього опозиція опублікувала понад 80% бюлетенів, одержаних безпосередньо з виборчих дільниць по всій Венесуелі.
Після оголошення результатів виборів у Каракасі та інших містах Венесуели розпочалися демонстрації проти фальсифікацій. Поліція та військові застосовували проти протестувальників сльозогінний газ і гумові кулі. За даними Reuters, під час демонстрацій загинули щонайменше дві людини.
Бекграунд. ЄС та США не визнали підсумки виборів у Венесуелі. Вашингтон офіційно заявив про визнання переможцем на виборах кандидата від опозиції Едмунда Гонсалеса.
Держсекретар Ентоні Блінкен закликав уряд Венесуели «почати обговорення поважного, мирного переходу влади відповідно до виборчого законодавства Венесуели та побажання венесуельського народу».
ЄС закликав до незалежного перегляду протоколів виборів міжнародно визнаного органу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].