Кабмін затвердив графік перших «зелених» аукціонів на будівництво об’єктів ВДЕ: деталі

Кабмін затвердив графік перших «зелених» аукціонів на будівництво об’єктів ВДЕ: деталі

Аукціони відбуватимуться в електронній торговій системі, адміністратором якої є АТ “Прозорро.Продажі”

Кабмін затвердив графік перших 	«зелених» аукціонів на будівництво об’єктів ВДЕ: деталі

Кабінет Міністрів встановив додаткову річну квоту підтримки підприємств, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, на 2024 рік у розмірі 110 МВт. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду за поданням Міністерства енергетики України.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«У системі онлайн-аукціонів «Прозорро.Продажі» восени стартують пілотні «зелені» аукціони з розподілу квоти підтримки виробників електроенергії з альтернативних джерел. У першу чергу – це забезпечить прозорість цього процесу. По-друге, сприятиме переходу до нової моделі підтримки відновлюваної енергетики та залученню інвестицій у цей сектор економіки», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, інвестори отримують довготривалу  гарантовану підтримку, що дозволить їм залучити кредитні ресурси, створити робочі місця та нові генерувальні потужності для підтримки українського бізнесу. 

«Зважаючи на величезний масштаб пошкоджень росіянами наших генерувальних потужностей, – а це 9 ГВт маневрових потужностей – розбудова розподіленої генерації є одним із найважливіших пріоритетів» – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Зазначається, що додаткова річна квота підтримки ВДЕ розподілена так: СЕС – 11 МВт, ВЕС – 88 МВт, з інших видів (біомаса, біогаз, малі ГЕС) – 11 МВт.

За даними міністерства, максимальні цінові пропозиції учасників аукціону – СЕС, ВЕС – 9 євроцентів/кВт·год; інші види ВДЕ – 12 євроцентів/кВт·год.

Відповідно до графіка пілотні аукціони з розподілу квоти підтримки планується провести вже у жовтні – листопаді цього року за  процедурою, визначеною порядком проведення аукціонів із розподілу квоти підтримки.

Уточнюється, що аукціони відбуватимуться  в електронній торговій системі, адміністратором якої є АТ «Прозорро.Продажі», доступ до якої надаватимуть оператори авторизованих електронних майданчиків. Організатором аукціонів визначено ДП «Гарантований покупець».

«Для впровадження вимог закону та розпорядження в системі «Прозорро.Продажі» було створено та запущено окремий модуль аукціону, який дозволяє розподілити затверджену квоту підтримки серед учасників аукціону за принципом «від найнижчої ціни до найвищої»,  у такий спосіб забезпечуючи найнижчі з можливих цін відновлюваної електроенергії. Технічну розробку здійснено за підтримки USAID Energy Security Project, і система  готова для заведення лотів відповідно до чинного розпорядження», – зазначив Сергій Бут, СЕО «Прозорро.Продажі».

Очікується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами проведення пілотних аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу 2025 року.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, в Україні проведуть конкурс на будівництво генерувальної потужності. Строк подання конкурсних пропозицій становить 6 місяців. Загальний обсяг генерувальної потужності високоманеврових електростанцій, що передбачається побудувати, – 700 МВт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло