Уряд хоче заборонити софт, розроблений громадянами підсанкційних країн
Кабмін схвалив проєкт закону

Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів і доступу до електронних інформаційних ресурсів.
Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
Законопроєктом пропонується визнати нові види секторальних санкцій, зокрема, заборону поширення та використання на території України юридичними особами програмних продуктів та їх складових походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з ЗУ «Про санкції». А також програмних продуктів, розробником чи субʼєктом авторського права яких є юридична (фізична) особа – резидент такої іноземної держави або юридична особа, частка у статутному капіталі якої перебуває у власності такої іноземної держави, або юридична особа, яка перебуває під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента тощо, до яких застосовано санкції згідно з ЗУ «Про санкції».
Крім того, запроваджені санкції стосуватимуться програмних продуктів, які створені з використанням вихідного або обʼєктного коду програмних продуктів, їх складових, на які поширюються санкції.
Проєктом також пропонується обмежити доступ до електронних інформаційних ресурсів в інтернеті, які належать або контролюються особами чи організаціями, щодо яких застосовано санкції. Це стосується вебсайтів, вебсторінок, електронних комунікаційних мереж та інформаційно-комунікаційних систем.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін пропонує новий законопроєкт «Про публічні закупівлі». Це зобовʼязання і перед ЄС, і перед Світовим банком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].