NYT: 80% російських військовополонених з Курщини – строковики
Видання поспілкувалося з росіянами, яких утримують у в'язниці на півночі України

Через в'язницю на півночі України пройшло 320 російських військовополонених, які здалися під час наступу ЗСУ на Курську область. 80% утримуваних – це призовники.
Про це пише The New York Times із посиланням на начальника цієї вʼязниці, який попросив не називати його імені з міркувань безпеки. Видання зазначає, що інформацію, яку він надав, неможливо перевірити незалежно.
Зазначається, що в п'ятницю, 16 серпня у в'язниці перебував 71 військовополонений. Їх утримують у підвальних камерах. За словами українських військових, так їх захищають від можливих авіаударів. А після обробки даних відправляють на захід, подалі від бойових дій.
NYT пише, що строковики здавалися десятками. Сергій із Татарстану розповів, що його командир вивів з укріплення 28 солдатів. Вони ховалися в сільській хаті, де їх знайшли українські військові. Командир взводу, за його словами, крикнув у вікно: «Тут солдати строкової служби. Ми хочемо здатися».
Ще один зі строковиків, каже – на позиції була лише одна безвідкотна рушниця. Вона не могла стріляти по наданих Україні БМП «Бредлі», коли вони атакували, бо була спрямована не в той напрямок. Він зазначив, що російські солдати доповідали своїм командирам про посилення української артилерії, але ті не реагували. «Вони сказали: «Ну, ми нічого не можемо з цим зробити», – зазначив Ігор. Його призвали у грудні торік.
Рядовий Василій, розповів, що три дні лежав у березовому лісі біля російського кордону, вкритий гілками й листям, перш ніж вирішив здатися.
Інші російські полонені скаржилися на те, що їх відправили з недостатньою підготовкою на поле бою, яке перетворилося на складну суміш вибухових безпілотників, радіоелектронних перешкод і використання добре відточеної тактики для штурму окопів та укріплень.
Видання зазначає, що наразі українське просування на Курському напрямку застрягло проти краще підготовлених російських військ. Водночас російських солдатів і досі ловлять. Новина про «збільшення» обмінного фонду підбадьорила родини українських військовополонених, яких незаконно утримує росія.
«Для нас усіх це великий шанс і надія, що наших близьких обміняють», – сказала в інтерв’ю Тетяна Вишняк, мати азовця, якого засудили до 22 років ув'язнення.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що українські підрозділи РЕБ зайшли на Курщину відразу за штурмовиками. Вони заглушили зв'язок і позбавили ворога можливості використовувати дрони.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].