WSJ: наступ ЗСУ на Курську область почався з підрозділів РЕБ, які заглушали зв’язок росіян

WSJ: наступ ЗСУ на Курську область почався з підрозділів РЕБ, які заглушали зв’язок росіян

Газета описала, як відбувалася підготовка і початок наступу

Этот текст также доступен на русском
WSJ: наступ ЗСУ на Курську область почався з підрозділів РЕБ, які заглушали зв’язок росіян
фото Генштаб ЗСУ

На початку свого наступу на Курську область Збройні сили України використали незвичну тактику, пише газета The Wall Street Journal.

Зокрема, були активно задіяні підрозділи радіоелектронної боротьби, ціллю яких було глушити зв’язок противника.

До початку наступу члени «антикремлівської парамілітарної групи, яку підтримує українська військова розвідка» здійснювали рейди через кордон, намацували слабкі місця і вели розвідку. А за два тижні до початку операції українські дрони знищили російські наглядові системи на прикордонному посту на дорозі на Курськ.

Українські штурмові підрозділи перейшли кордон у ніч проти 6 серпня. Тоді ж на російську територію увійшли українські підрозділи РЕБ, які заглушили зв'язок російських військ і позбавили їх можливості керувати дронами. Ця тактика, як пише видання, створила «захисний міхур» навколо українських штурмових підрозділів.

У першій атаці брали участь 80-та та 82-а повітряно-штурмові бригади ЗСУ. Вони оснащені легкоброньованими автомобілями Stryker та Marder.

Танки та інша важка бронетехніка йшли слідом, зачищаючи територію, доки 80-та та 82-а бригади рухалися далі.

Втрати України у бронетехніці за перші дев'ять днів операції обчислюються десятками.

Людські втрати оцінити складніше, але газета наводить слова навідника 44-ї бригади, який брав участь у минулорічному наступі в Запорізькій області, – він каже, що зараз втрати набагато менші.

Західні аналітики кажуть, що загалом у цій операції беруть участь близько 6 тисяч військовослужбовців ЗСУ та ще близько 4 тисяч українських військових задіяні на допоміжних ролях.

Ці сили взяті з резервів, які Україна створювала, на пропозицію Заходу, протягом року, для відновлення наступальних дій наприкінці нинішнього року чи наступного року.

Бекграунд. Нагадаємо, за даними WSJ, щоб змусити ЗСУ відступити з Курщини, росії знадобиться понад 20 тисяч військових. Досі в цей регіон було перекинуто близько 5 тисяч солдатів, і цього очевидно недостатньо, пише видання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло