НБУ хоче посилити контроль за проблемними активами в банках
Нацбанк прийматиме зауваження та пропозиції до 29 серпня

Національний банк пропонує для громадського обговорення зміни до Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Зазначається, що проєкт спрямований на:
- підвищення ефективності організації системи управління ризиками в банках, яка ґрунтується на розподілі обов'язків між підрозділами банку із застосуванням моделі трьох ліній захисту з метою забезпечення ефективного процесу управління проблемними активами, зокрема в системно важливих банках;
- посилення контролю з боку ради банку за своєчасним виявленням, урегулюванням та запобіганням конфлікту інтересів головного ризик-менеджера під час організації управління проблемними активами;
- зниження функціонального навантаження на головного ризик-менеджера в системно важливих банках України, ураховуючи масштаб діяльності, види, складність здійснюваних цими банками операцій.
Постановою, зокрема, пропонується, щоб рада банку вживала заходів для запобігання виникненню реального та потенційного конфлікту інтересів під час організації процесу управління проблемними активами.
Передбачається, що порядок запобігання, інформування, управління реальним або потенційним конфліктом інтересів та вжиття заходів для його врегулювання працівниками банку встановлюватимуть у внутрішньобанківських документах, які затверджуються радою банку.
Такий порядок має містити чіткі вимоги щодо запобігання, інформування, управління реальним або потенційним конфліктом інтересів і вжиття заходів для його врегулювання працівниками банку під час організації процесу управління проблемними активами.
«Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 29 серпня 2024 року включно», – уточнили в НБУ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в першому півріччі 2024 року платоспроможні банки отримали 79 млрд грн чистого прибутку. Головними причинами є висока чиста процентна маржа та майже нульові відрахування в резерви під збитки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].