Ціна золота вперше в історії перевищили позначку в $2550 за унцію
За словами аналітиків, головною причиною зростання попиту є політика провідних центробанків і геополітичні ризики

Золото подорожчало до більш ніж $2520 за унцію, що є новим рекордним максимумом, оскільки ставки на менш обмежувальну монетарну політику з боку провідних центральних банків посилили підтримку активів-притулків на тлі тривалих геополітичних побоювань.
Про це пише Trading Economics.
Ознаки тривалої дезінфляції в США, про що свідчать заголовні та базові індекси цін, які сповільнилися більше, ніж очікувалося в липні, посилили очікування того, що ФРС почне знижувати ставки та реагувати на сповільнення ринку праці. Наразі ринки схиляються до того, що центральний банк США знизить ставку на 100 б. п. у трьох рішеннях, які залишилися цього року.
Перспективи менш обмежувальної монетарної політики присутні й в інших великих центральних банках, що зменшує можливості для глобальних інвесторів тримати безвідсоткові активи у злитках.
Шведський Riksbank знизив свою базову ставку та просигналізував про ще кілька знижень цього року, тоді як НБК несподівано знизив облікову ставку, що призвело до рекордно низького рівня LPR на тлі уповільнення зростання Китаю. ЄЦБ і Банк Англії також знизили ставки й очікують подальших скорочень.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Комітет з монетарної політики Банку Англії на своєму травневому засіданні проголосував за збереження облікової ставки на рівні 5,25%, при цьому двоє членів комітету віддали перевагу зниженню ставки на 0,25 відсоткового пункту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].