ВВС підрахувала, в яких російських областях Україна найчастіше атакує об’єкти інфраструктури

ВВС підрахувала, в яких російських областях Україна найчастіше атакує об’єкти інфраструктури

Доходи від продажу нафти та газу – одне з основних джерел поповнення російського бюджету, тому такі цілі є стратегічними

ВВС підрахувала, в яких російських областях Україна найчастіше атакує об’єкти інфраструктури
фото DR

З початку року Україна не менше 64 разів атакувала об'єкти російської нафтової інфраструктури, згідно з підрахунками ВВС.

Йдеться насамперед про нафтопереробні заводи та нафтобази. Щонайменше у 49 випадках влада або російські новинні телеграм-канали повідомляли про пожежі після таких атак.

Крім того, дві атаки з подальшими пожежами було зафіксовано в тимчасово окупованому росією Луганську.

Приблизно чверть усіх атак (17) припала на Краснодарський край, а на другому місці з великим відривом йде Ростовська область (п'ять інцидентів).

Одну з найтриваліших пожеж після такої атаки гасять уже шостий день на нафтобазі в місті Пролетарськ Ростовської області. Димовий шлейф від пожежі станом на 22 серпня тягнувся, за підрахунками ВВС, на більш ніж 80 км на супутникових знімках Copernicus Sentinel.

Інша резонансна атака відбулася 22 серпня у порту Кавказ поблизу Кримського мосту – відповідальність за неї взяли на себе ВМС України.

Внаслідок тієї атаки був пошкоджений і затонув залізничний пором, який віз 30 цистерн з паливом.

Об'єкти російської нафтової інфраструктури загалом – логічна мета для таких атак. Доходи від продажу нафти та газу – одне з основних джерел поповнення російського бюджету.

Зараз у росії діє заборона на експорт бензину через зростання цін на бензин на внутрішньому ринку. Ціни почали зростати навесні на тлі скорочення виробництва бензину. Причиною став ремонт деяких НПЗ, а також атаки безпілотників на заводи. Щоправда, оцінити шкоду від нападів складно – найчастіше нафтові компанії не розкривають, як довго їм доводиться лагодити заводи та наскільки довелося скоротити виробництво.

Ситуація на ринку бензину досі залишається напруженою, тому російська влада обмежує експорт, оскільки від цін на бензин залежать ціни на логістику – тобто перевезення різних товарів та послуг.

З військової точки зору ці атаки мають сенс, тому що НПЗ та інші підприємства ПЕК досить легко вразити дроном – вони займають велику площу, на якій дуже багато вразливих місць. Але, головне, вони дуже слабко захищені.

Навесні 2024 року, коли кампанія з обстрілу нафтогазової інфраструктури росії набрала обертів, у пресі обговорювали можливість захисту підприємств зенітними комплексами «Панцир С1». У такому разі їх довелося б знімати з інших об'єктів, послаблюючи ППО.

Проте з того часу, судячи з публікацій у пресі, у захисті паливних об'єктів мало що змінилося. «Панцирі», очевидно, залишилися на фронті та стратегічних об'єктах. Щоправда, ємності на деяких НПЗ стали закривати протидронними сітками, але, судячи з останніх подій, вони не допомагають, пише ВВС.

Бекграунд. Нагадаємо, власники нафтобаз на росії вирішили їх терміново продати на тлі атак українських дронів. Також в Ростовській області намагаються продати два нафтопереробні заводи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло