Майже 35 000 українських компаній мають зарплатні борги: держпідприємства очолили рейтинг боржників

Майже 35 000 українських компаній мають зарплатні борги: держпідприємства очолили рейтинг боржників

Найбільше проваджень зафіксовано в державних підприємствах та акціонерних товариствах

Майже 35 000 українських компаній мають зарплатні борги: держпідприємства очолили рейтинг боржників

Станом на 6 серпня 2024 року в Україні було зареєстровано понад 34 000 боргів із виплати заробітної плати працівникам.

Про це повідомляє «Опендатабот» із посиланням на Міністерство юстиції.

Боржниками стали майже 2 тис. компаній, серед яких найбільше проваджень зафіксовано в державних підприємствах та акціонерних товариствах.

Найбільша кількість проваджень за боргами із виплати зарплати була зареєстрована у 2021 році – 6,3 тис. Після початку повномасштабного вторгнення кількість нових проваджень скоротилася на 29%, проте вже торік цей показник зріс на 6,6%. У 2024 році заборгованість підприємств перед працівниками зросла на 7,1% проти минулого року.

Лідером за кількістю боржників є Сумщина – тут зареєстровано 5,6 тис. проваджень, що становить 16,4% від загальної кількості. Київ посідає друге місце з 3,4 тис. боргів із виплати зарплати (9,8%), а на Дніпропетровщині зафіксовано 2,2 тис. проваджень (6,6%).

Серед організаційно-правових форм найбільшими боржниками стали державні підприємства (понад 11 тис. проваджень) та акціонерні товариства (понад 9 тис.), що становить 33,8% та 28,8% від загальної кількості боргів відповідно.

Лідером серед боржників є Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання, яке має 4071 провадження, що становить 11,8% від усіх зареєстрованих боргів. Також значна частина проваджень припадає на дочірні підприємства «Облавтодору» – 3,3 тис., це 9,7% від загальної кількості.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло