«Національний кешбек»: стартувала реєстрація на участь у програмі
Виробники можуть подавати заявки у Дії

Починаючи з 24 серпня українські виробники можуть подавати заявки на участь в програмі «Національний кешбек» через портал «Дія».
Про це йдеться на сайті Мінекономіки.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Згідно з умовами програми, кешбек надаватиметься на будь-які споживчі товари українського виробництва за винятком підакцизних товарів, зокрема й на ліки українського виробництва. Участь виробників у програмі добровільна, отже, кешбек надаватиметься не на всі товари, а на ті, які будуть подані виробником для участі у програмі.
«Уже незабаром стартує реєстрація споживачів. І розпочнеться етап бета-тестування, коли споживачі вже зможуть купувати товари і їм нараховуватиметься кешбек. Для цього заохочуємо виробників додавати свої товари. Таким чином вже з початку вересня на їхні товари можна буде отримати 10% компенсації вартості. Дослідження показують, що українці чекають кешбеку. Наприклад, опитування Gradus research показує, що переважна більшість опитаних споживачів планує скористатися програмою «Національний кешбек», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Довідково.
Реєстрація споживачів програми «Національний кешбек» стартує 2 вересня. Програма передбачає отримання споживачами компенсації в розмірі 10% вартості придбаних ними українських товарів.
За даними міністерства, щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передачу інформації про оплати в магазинах, що приєдналися до програми. А також в одному з банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну картку в застосунку чи фізичному відділенні. Потім у мобільному застосунку «Дія» обрати послугу «Національний кешбек», де потрібно вказати спеціальну картку, на яку щомісячно зараховуватиметься кешбек.
«Максимальний обсяг кешбеку – 3000 грн за місяць. Кошти кешбеку громадяни зможуть витрати на оплату послуг, зокрема, комунальних та медичних, придбання військових облігацій, чи зробити донат на підтримку Збройних Сил тощо», – йдеться в повідомленні.
Координатором програми «Національний кешбек» є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту – міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Бекграунд. Раніше Mind пояснював, хто зможе взяти участь у програмі «Національний кешбек», скільки грошей повернуть за покупки та хто «пролітає» повз касу. Бюджет урядової ініціативи – 3 млрд гривень із потенціалом збільшення до 6 млрд уже наступного року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.