Держспецзв’язку неправомірно витратила майже 4 млрд грн на закупівлях безпілотників

Держспецзв’язку неправомірно витратила майже 4 млрд грн на закупівлях безпілотників

Рахункова палата затвердила звіт за 2022–2023 роки

Держспецзв’язку неправомірно витратила майже 4 млрд грн на закупівлях безпілотників
Фото: ілюстративне

Рахункова палата затвердила Звіт за результатами аудиту відповідності на тему «Здійснення оборонних закупівель безпілотних систем Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України».

Про це йдеться на сайті РП.

За результатами аудиту, з виділених на закупівлю безпілотних систем коштів використано з порушенням нормативно-правових актів 3,36 млрд грн, у тому числі з недотриманням власних розпорядчих документів – 0,5 млрд грн.  

«Однією з причин такої ситуації є недосконалість нормативно-правових актів щодо діяльності Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у сфері закупівель. Донедавна ці документи взагалі не передбачали можливості здійснення закупівлі безпілотних систем», – йдеться в повідомленні.

Загалом у процесі аудиту встановлено, що закупівля безпілотних систем за «прямими» договорами, тобто без конкурентних процедур і можливості замовника перевіряти складові витрат постачальника, разом з ціноутворенням відповідно до висновків судових експертів, створювали ризик закупівель безпілотних систем за завищеною вартістю. Без додаткових судових експертиз таку закупівлю скасувати неможливо. 

Як зазначають у РП, також невиправдано тривалий процес підписання адміністрацією та Міністерством оборони України спільних наказів і затвердження актів прийняття-передання безпілотних систем був причиною потрапляння до пункту призначення окремих  таких систем лише через пів року від часу їх встановлення на облік.  

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що голова РП назвала найгірших розпорядників бюджетних коштів: лідером стало Міноборони. Міністерство встановило «антирекорд» – неефективне використання понад 150 млрд грн за 2022–2023 роки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло