Президент Тайваню пропонує Китаю замість погроз про окупацію острова краще відібрати землі в росії

Президент Тайваню пропонує Китаю замість погроз про окупацію острова краще відібрати землі в росії

росія зараз перебуває в “найслабшому становищі”, сказав Лай Цінде

Президент Тайваню пропонує Китаю замість погроз про окупацію острова краще відібрати землі в росії
Liu Shu fu
фото DR

Якщо Китай хоче відновити територіальну цілісність, то він замість того, щоб анексувати Тайвань, має вимагати від росії повернення своїх «історичних» земель на Далекому Сході, заявив президент Тайваню Лай Цінде.

«Чому б не повернути окуповані росією землі, підписані за Айгунським договором? росія зараз перебуває в найслабшому становищі», – сказав Лай Цінде в інтерв'ю тайванським ЗМІ.

Джерело. Про це пише Reuters.

Однак, за словами Цінде, Китай не робить цього, але продовжує загрожувати анексією Тайваню. Він пояснив це тим, що Пекін прагне не територіальної цілісності, а «гегемонії на міжнародній арені, в західній частині Тихого океану».

За допомогою тиску на Тайвань Пекін прагне змінити міжнародний порядок, що заснований на правилах, зазначив Лай Цінде.

Згідно з Айгунським договором, який у 1858 році уклали російська імперія та маньчжурська Імперія Цін, російсько-цинський кордон пройшов річкою Амур. Зокрема, лівий берег Амура від річки Аргуні до гирла визнавався власністю росії, а Уссурійський край від впадання Уссурі до моря до Амуру залишався в загальному володінні до визначення кордону. В 1860 документ був істотно розширений Пекінським договором. За рахунок цих угод росія отримала сучасні Амурську область, а також Хабаровський та Приморський краї.

У Китаї обидва ці договори вважаються «нерівними», оскільки вони були підписані в період занепаду китайської династії Цін, Опіумних воєн та повстання тайпінів. Через це Пекін був змушений йти на поступки російській імперії, яка загрожувала у разі відмови від підписання Пекінського договору відкрити другий фронт.

Бекграунд. Як повідомлялося, у понеділок путін прибув у Монголію і пообіцяв дешевий газ в обмін на будівництво трубопроводу “Сила Сибіру 2”, хоча Китай досі не дав дозвіл на його прокладання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло