Китай через санкції заблокував фінансування спільного з росією проекту з видобутку вугілля
Китайські партнери “побоюються, що питання не буде вирішено швидко”

Російсько-китайський проект із освоєння найбільшого в Забайкаллі Зашуланського вугільного родовища залишився без фінансування через обмеження Китаєм транскордонних платежів з росією.
Джерело. Про це заявив гендиректор холдингу «Ен+ Груп» Владімір Колмогоров, передає РБК.
Розвитком проекту займається компанія «Разрезуголь» – спільне підприємство «Ен+» та китайської China Energy Investment Corporation (CHN Energy), створене на паритетній основі.
«Досвід є і в них, і в нас. Тому завдання, яке стоїть на цьому форумі, продовжити обговорення цього проекту та спробувати вирішити сьогоднішні проблеми. Вони є, безумовно, і пов'язані з фінансуванням та обмеженнями щодо використання фінансових ресурсів», – сказав Колмогоров на Східному економічному форумі (ВЕФ).
За його словами, обмеження пов'язані із санкціями проти росії і китайські партнери побоюються, що питання не буде вирішено швидко.
«Разрезуголь» отримало ліцензію на Зашуланське родовище у 2014 році. Китайські партнери називали проект, промислові запаси якого оцінювалися в 742 млн тонн, «важливим кроком у реалізації «дорожньої карти» китайсько-російської співпраці у вугільній сфері».
Однак, за даними «Комерсанта», падіння цін на енергетичне вугілля знизило інтерес китайських компаній до подібної співпраці. В результаті освоєння Зашуланського родовища було поставлене на паузу, поки в 2021 році власники не відновили процес затвердження проектної документації.
У 2023 році сторони домовилися до кінця 2027 року вийти на видобуток 5 млн тонн енергетичного вугілля марок Д, ДГ і Г на рік. Також «Ен+» та China Energy підписали низку документів про наміри спільно розвивати проекти, пов'язані з низьковуглецевою енергетикою.
Бекграунд. Про те, чому китайська нація скоротиться на 109 млн осіб і сильно постаріє до 2050 року – в матеріалі Mind “«Пастка низької народжуваності»: чому Китай не може запобігти вимиранню населення”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].