Китай через санкції заблокував фінансування спільного з росією проекту з видобутку вугілля

Китай через санкції заблокував фінансування спільного з росією проекту з видобутку вугілля

Китайські партнери “побоюються, що питання не буде вирішено швидко”

Китай через санкції заблокував фінансування спільного з росією проекту з видобутку вугілля
фото DR

Російсько-китайський проект із освоєння найбільшого в Забайкаллі Зашуланського вугільного родовища залишився без фінансування через обмеження Китаєм транскордонних платежів з росією.

Джерело. Про це заявив гендиректор холдингу «Ен+ Груп» Владімір Колмогоров, передає РБК.

Розвитком проекту займається компанія «Разрезуголь» – спільне підприємство «Ен+» та китайської China Energy Investment Corporation (CHN Energy), створене на паритетній основі.

«Досвід є і в них, і в нас. Тому завдання, яке стоїть на цьому форумі, продовжити обговорення цього проекту та спробувати вирішити сьогоднішні проблеми. Вони є, безумовно, і пов'язані з фінансуванням та обмеженнями щодо використання фінансових ресурсів», – сказав Колмогоров на Східному економічному форумі (ВЕФ).

За його словами, обмеження пов'язані із санкціями проти росії і китайські партнери побоюються, що питання не буде вирішено швидко.

«Разрезуголь» отримало ліцензію на Зашуланське родовище у 2014 році. Китайські партнери називали проект, промислові запаси якого оцінювалися в 742 млн тонн, «важливим кроком у реалізації «дорожньої карти» китайсько-російської співпраці у вугільній сфері».

Однак, за даними «Комерсанта», падіння цін на енергетичне вугілля знизило інтерес китайських компаній до подібної співпраці. В результаті освоєння Зашуланського родовища було поставлене на паузу, поки в 2021 році власники не відновили процес затвердження проектної документації.

У 2023 році сторони домовилися до кінця 2027 року вийти на видобуток 5 млн тонн енергетичного вугілля марок Д, ДГ і Г на рік. Також «Ен+» та China Energy підписали низку документів про наміри спільно розвивати проекти, пов'язані з низьковуглецевою енергетикою.

Бекграунд. Про те, чому китайська нація скоротиться на 109 млн осіб і сильно постаріє до 2050 року – в матеріалі Mind “«Пастка низької народжуваності»: чому Китай не може запобігти вимиранню населення”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло