Сирський в інтерв'ю CNN: «росія готувала новий наступ на Україну саме з Курської області»
За останні шість днів противник не просунувся ні на метр у напрямку до Покровська, зазначив головнокомандувач

рф планувала розпочати нову атаку на Україну з Курської області перед наступом українських військ на прикордонний російський регіон місяць тому, заявив в ексклюзивному інтерв'ю CNN головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У своєму першому телевізійному інтерв'ю з моменту призначення на посаду Сирський заявив, що операція в Курській області пройшла успішно.
«Це знизило загрозу ворожого наступу. Ми не дали їм діяти. Ми перенесли бойові дії на територію противника, щоб [ворог] міг відчути те, що ми відчуваємо щодня», – сказав Сирський.
Він також виклав основні цілі операції: не дати росії використовувати Курськ як плацдарм для нового наступу, відвернути сили москви від інших районів, створити зону безпеки та запобігти обстрілу цивільних об'єктів через кордон, а також захопити військовополонених і підняти моральний дух українських військ і країни загалом.
В інтерв'ю, яке було записано в засекреченому місці недалеко від лінії фронту, генерал зазначив, що москва перекинула до Курська десятки тисяч солдатів, зокрема свої найкращі підрозділи.
Сирський визнав, що Україна перебуває під величезним тиском у районі Покровська на Сході України, проте українським військам, за його словами, вдалося зупинити російський наступ на цьому напрямку.
«За останні шість днів противник не просунувся ні на метр у напрямку до Покровська. Іншими словами, наша стратегія працює», – заявив він.
«Ми позбавили їх здатності маневрувати та розгортати їхні сили підкріплення з інших напрямків. І це послаблення, безсумнівно, відчувається в інших областях. Зазначаємо, що кількість артилерійських обстрілів, а також інтенсивність наступу зменшилися», – сказав він.
За словами Сирського, Україні не вистачає озброєння: «Противник має перевагу в авіації, у ракетах, в артилерії, у кількості боєприпасів, звичайно, в особовому складі, танках, БМП».
Але той факт, що росія має таку перевагу, змусив Україну стати розумнішою та ефективнішою в тому, як вона веде війну, каже головком.
«Ми не можемо воювати так, як вони, тому ми повинні використовувати перш за все максимально ефективний підхід, використовувати свої сили і засоби з максимальним використанням особливостей місцевості, інженерних споруд, а також використовувати технічну перевагу», – сказав він.
Сирський зізнався, що мобілізовані бійці потрапляють на поле бою після того, як пройшли менше підготовки, ніж він хотів би.
«Ми готуємо висококваліфікованих професійних військових. У той же час динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого відправлення військовослужбовців строкової служби», – додав він, пояснивши, що новобранці проходять один місяць базової військової підготовки, а потім від пів місяця до повного місяця спеціалізовану підготовку перед тим, як їх відправлять воювати.
Сирський зізнався, що затримки у військовій допомозі США дійсно спричинили серйозні невдачі на полі бою та призвели до падіння морального духу.
Він сказав, що часто їздить на передову та проводить час з військовими. «Ми говоримо однією мовою. Ми розуміємо один одного незалежно від того, з ким я розмовляю – чи це рядовий солдат, чи командир бригади, чи командир батальйону», – сказав він.
«Я на цій війні з 2014 року. Передова – це моє життя. Ми розуміємо один одного, я знаю всі проблеми, які відчувають наші військовослужбовці, солдати та офіцери», – додав він.
Своє інтерв’ю Сирський завершив подякою західним союзникам України за підтримку. Переходячи з української на англійську, він сказав: «Разом ми сильніші. Разом ми можемо перемогти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].