У криптовалюту Дурова інвестували фірми Курченка, які вивозили вугілля й метали з окупованого Донбасу
Вони інвестували близько 10 млн євро в TON

У блокчейн-платформу TON (Telegram Open Network) Павла Дурова інвестували дві компанії з Нідерландів, які брали участь у схемах вивезення вугілля та металів із окупованих територій України.
Джерело. Про це пише російське опозиційне видання “Важные истории”.
Йдеться про компанії Stiron B.V. та ME Property Invest. За даними журналістів, ці компанії взаємопов'язані: ME Property Invest управляла Stiron B.V. Остання інвестувала близько 10 млн євро в TON.
Обидві компанії, стверджує видання, виявилися великими покупцями вугілля та металів, які були вивезені структурами бізнесмена Сергія Курченка. Його вважають людиною, близькою до сина Віктора Януковича Олександра. У 2014 році він утік до росії слідом за Януковичем.
«Завдяки протекції з боку ФСБ та людей з адміністрації президента рф фірми, підконтрольні Курченку, купували сировину у донбаських підприємств за грошовою ціною, а потім експортували її за кордон, у тому числі до Євросоюзу», – пише видання.
Прокуратура України звинуватила Сергія Курченка у розкраданні $1,5 млрд із бюджету країни. У його справі дев'ять епізодів: заволодіння газом «Укрнафти» та «Укргазвидобування», замах на заволодіння грошима «Нафтогазу» та інших компаній та фіктивне підприємництво.
Stiron B.V., згідно зі звітністю, отримала кошти для інвестицій у TON у вигляді цільових позик від трьох інших фірм – двох із Великої Британії та однієї з Чехії.
Журналісти виявили ознаки фіктивності цих компаній: вони були оформлені на підставних людей з України, не мають великих активів, при цьому через їхні рахунки проходили мільйони євро.
Дві з них уже ліквідовано, зокрема Commercial Standard Systems з Единбурга, яка, за даними Baza, також брала участь у схемах Курченка з вивезення вугілля з Донбасу.
Бекграунд. Як повідомлялося, інвесторами, які допомогли Маску купити Twitter, виявилися два російських олігархи. Користувачі вважають, що через це в соцмережі посилилася антиукраїнська політика та просуваються російські наративи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].