Три нові учасники вийшли на ринок небанківських фінансових послуг, сім установ завершили свою діяльність
Протягом серпня двом фінансовим компаніям примусово анулювали всі ліцензії, а ще 11 фінансовим компаніям, трьом страховикам, одній компанії зі страхування життя та трьом кредитним спілкам – добровільно

У серпні ринок небанківських фінансових послуг зазнав змін: кількість учасників зменшилася з 963 до 946, тоді як кількість банків залишилася незмінною – 62. З реєстрів за власною ініціативою було виключено три страховики, одну компанію зі страхування життя та три кредитні спілки. Водночас до Державного реєстру фінансових установ було додано одну фінансову компанію, а до Реєстру страхових та перестрахових брокерів – двох нових брокерів.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Протягом серпня двом фінансовим компаніям примусово анулювали всі ліцензії, а ще 11 фінансовим компаніям, трьом страховикам, одній компанії зі страхування життя та трьом кредитним спілкам – добровільно. 15 фінансових компаній та один страховик отримали згоду Національного банку України на звуження обсягу ліцензії. Станом на 31 серпня на ринку діяли 525 фінансових компаній, 66 non-life страховиків, 11 life-страховиків, 114 ломбардів, 111 кредитних спілок, один лізингодавець, 42 страхових брокери та 75 колекторських компаній.
На ринку також визнано 18 банківських груп і 31 небанківську фінансову групу. На платіжному ринку працюють 16 платіжних систем, створених резидентами, та 15 міжнародних систем, створених нерезидентами. Крім того, надавачами платіжних послуг є 18 платіжних установ, 12 фінансових установ, що мають право надавати платіжні послуги, один банк-емітент електронних грошей та один оператор поштового зв’язку. Також діють 48 комерційних агентів і 30 технологічних операторів платіжних послуг.
У липні Національний банк України отримав 318 запитів на реєстраційні та ліцензійні дії від учасників ринку, зокрема щодо фінансових компаній, ломбардів, лізингодавців, страховиків, кредитних спілок, колекторських компаній, банків та операторів платіжних послуг.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Національний банк пропонує для обговорення проєкт Інструкції з комплексного оцінювання системно важливих платіжних систем.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].