Румунія заявила, що судно, по якому вдарили російські ракети, не знаходилося в її територіальних водах
Зі свого боку ВМС України кажуть, що у момент удару судно слідувало через виняткову економічну морську зону Румунії

Офіційний представник морського агентства Румунії заявив, що суховантажне судно, по якому було завдано російського ракетного удару, в цей момент не перебувало в румунських територіальних водах.
Джерело. Про це повідомляє агентство Reuters.
«Все, що я зараз можу сказати про цей корабель, – це те, що він не був у наших територіальних водах, – заявила представниця відомства Ірина Пускару. – До нас не зверталися з проханням про якусь допомогу».
Президент України Володимир Зеленський заявив, що судно везло вантаж українського зерна до Єгипту.
За даними офіційного представника Військово-морських сил України, у момент удару судно слідувало через виняткову економічну морську зону Румунії.
Згідно з міжнародними конвенціями, виняткова економічна зона держав – це район, розташований на відстані до 200 морських миль (370 км) від берегової лінії.
Крім того, Військово-морські сили України повідомили, що судно зветься Aya і користується прапором Сент-Кітса і Невіса. Ці деталі також повідомила британська компанія з безпеки судноплавства Ambrey, передає Reuters.
За даними Ambrey, ракета, запущена російськими військовими, пошкодила лівий борт, у тому числі трюми та стрілу для навантаження та розвантаження, передає Reuters.
Джерело Reuters у галузі повідомило, що удару було завдано вночі неподалік гирла річки Дунай.
Зараз судно з такою назвою і прапором знаходиться в морі на схід від румунського порту Констанца, сервіси щодо відстеження судноплавства показують, що зараз воно стоїть на місці.
У базах даних із судноплавства зазначено, що цим судном управляє компанія VRS Maritime Services, яка базується в Афінах, пише Reuters.
З серпня 2023 року Україна експортує своє продовольство через Чорноморський морський коридор, що проходить вздовж узбережжя Румунії та Болгарії.
Цей шлях почав працювати після того, як росія вийшла з так званої «зернової угоди», укладеної між Україною, росією, Туреччиною та ООН та покликаною забезпечити постачання українського продовольства на світові ринки.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну росія намагалася блокувати рух кораблів через українські порти, зокрема тих, що перевозили продовольство.
Як зазначає Reuters, зараз Україна щомісяця перевозить через зерновий коридор 4 млн тонн зерна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].