США і Британія відклали рішення щодо надання Україні дозволу на удари по російській території
За результатами зустрічі Байдена і Стармера щодо цієї теми жодних заяв не прозвучало

Президент США Джо Байден у п'ятницю, 13 вересня, зустрівся з прем'єром Великої Британії Кіром Стармером у Вашингтоні. Два лідери підтвердили «непохитну» підтримку України. Однак довгоочікуваного дозволу ЗСУ бити по цілях в глибині території рф західною зброєю за підсумками зустрічі озвучено не було.
Згідно з повідомленням американської адміністрації, сторони висловили підтримку Києву, прихильність до безпеки Ізраїлю та заявили про термінову необхідність угоди про припинення вогню в секторі Газа.
Також Байден та Стармер засудили напади хуситів у Червоному морі, співпрацю в рамках AUKUS (тристоронній оборонний альянс Австралії, Великої Британії та США в Індо-Тихоокеанському регіоні) та можливості для зміцнення зв'язків між Лондоном та Вашингтоном.
У ході зустрічі Джо Байден прокоментував погрози владіміра путіна щодо наслідків зняття заборони на удари ЗСУ західними ракетами вглиб росії.
«Я не думаю багато про владіміра путіна», – коротко відповів президент США, відповідаючи на запитання журналістів про погрози путіна.
12 вересня російський диктатор заявив, що використання далекобійної західної зброї для ударів по росії «означатиме, що країни НАТО, США, європейські країни воюють із росією».
У той же день газета The Times з посиланням на обізнані джерела повідомила, що Вашингтон має намір дозволити Києву використовувати британські та французькі далекобійні ракети для ударів по території росії, проте відмовить у використанні свого аналогічного озброєння – ракет ATACMS.
Джерело видання в британській оборонній сфері заявило, що Лондон не потребує підтримки інших членів НАТО для ухвалення рішень з цього питання.
Бекграунд. За словами джерел The Guardian у британському кабміні, Британія вже ухвалила рішення про зняття заборони на завдання дальніх ударів по території росії своєю зброєю, проте оголошувати про це публічно поки що не планується.
Між тим аналітики зазначають, що ATACMS у США вдвічі більше, ніж усіх Storm Shadow і SCALP у Британії і Франції разом узятих. США відправили в Україну лише 1,1% своїх ракет, у той час як Британія та Франція надіслали 30% своїх SCALP-EG і Storm Shadow
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].