«Де ІТ на ВІЙНІ»: 38,8 млрд грн донатів, 8,8 млрд грн адресної допомоги Силам оборони, 5,45 млрд грн – у Military-розробки
ІТ Ukraine та Mind представили дослідження внеску ІТ-індустрії в боротьбу проти російської агресії

Асоціація ІТ Ukraine спільно з Mind та за підтримки Мінцифри провели дослідження «Де IT на ВІЙНІ» – ресерч внеску ІТ-індустрії в наближення перемоги. Звіт вперше консолідує дані про роль не лише окремих компаній, а й усієї ІТ-індустрії в захисті країни від російського вторгнення протягом двох років повномасштабної війни. Генеральним партнером дослідження виступив UKRSIBBANK BNP Paribas Group.
У дослідженні проаналізовані сім напрямків підтримки: «Донати», «Адресна допомога Силам оборони», «Соціальні проєкти», «Military-розробки та ІТ-продукти допомоги постраждалим», «Кібервійсько», «0 км» і «Підтримка та інтеграція ветеранів». Ключові цифри:
- 38,8 млрд грн – донати від ІТ-компаній і співробітників;
- 8,8 млрд грн – адресна допомога Силам оборони на закриття зборів;
- 2,43 млрд грн – соціальні проєкти;
- 5,45 млрд грн – Military-розробки та ІТ-продукти допомоги постраждалим;
- понад 400 000 активістів долучилося до кіберспротиву;
- понад 10 000 ІТ-спеціалістів мобілізовано до ЗСУ;
- 2,8 млрд грн – підтримка та інтеграція ветеранів.
За час повномасштабної війни ІТ-індустрія також сплатила 68,1 млрд грн податків. Обсяг доходу всієї галузі оцінюється в $14,86 млрд, з них $13,61 млрд – виручка від експорту ІТ-послуг, $1,25 млрд – обсяг внутрішнього ІТ-ринку. Кожна 20-та гривня у ВВП країни зароблена ІТ-індустрією.
У звіті пораховані мінімальні внески, оскільки існує велика кількість анонімних донатів. Проведено анкетне опитування найбільших ІТ-компаній України, у яких працюють 25% від загальної кількості айтівців. Загалом проаналізовані дані понад 150 респондентів: ІТ-компаній, ІТ-кластерів, профільних асоціацій та організацій, благодійних фондів, EdTech-курсів, державних структур і недержавних проєктів.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що попри два роки повномасштабної війни Україна залишається одним із ключових експортерів високотехнологічних товарів і послуг до Європи. «Українські ІТ-фахівці довели, що здатні працювати в надважких умовах. Попри обстріли та блекаути вони виконують завдання, дотримуючись дедлайнів, ведуть розробки на замовлення глобального ринку та створюють продукти, які визнають у світі. Усе це – сигнал інвесторам, що в українські компанії можна й потрібно інвестувати. Водночас повномасштабна війна стала поштовхом для розвитку сфери DefenseTech», – сказав він.
Українська ІТ-індустрія відіграє важливу роль у захисті країни під час повномасштабного вторгнення, додав Андрій Кашперук, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group, генерального партнера дослідження. «Дослідження показує внесок ІТ-спеціалістів у національну безпеку та водночас розкриває широкий вплив цієї галузі на сталість економічного розвитку України. Впевнений, це дослідження стане кроком до підвищення усвідомленості суспільства про важливість ІТ-галузі в житті нашої держави», – пояснив він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].