ВВП України в серпні зріс на 3,5% – Мінекономіки
Основний внесок у зростання економіки дали промисловість, транспорт, будівництво та внутрішня торгівля

У серпні 2024 року українська економіка зросла на 3,5% [±1%] у порівнянні із серпнем минулого року. За вісім місяців цього року зростання ВВП оцінюється на рівні 3,9% [±1%] проти аналогічного періоду минулого року.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Основний внесок у зростання економіки додала промисловість і позитивна динаміка у транспорті, будівництві та внутрішній торгівлі. Крім того, у серпні вперше за останні три місяці бізнес покращив оцінки діяльності на найближчу перспективу», – наголосила міністерка економіки Юлія Свириденко. Вона додала, що також вперше за останні два місяці поліпшилися споживчі настрої. Це, за даними міністерки, зумовлено мінімальними «віяловими» відключеннями електроенергії впродовж місяця.
Вона повідомила, що динаміка зростання економіки за перші вісім місяців 2024 року на рівні 3,9% наразі відповідає оновленому урядовому прогнозу. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування бізнесу і стримує їхню економічну активність.
За словами Свириденко, у серпні позитивні тенденції у промисловості сформувалися завдяки стабільному доступу підприємств до електроенергії. Багато компаній налагодили її прямий імпорт. Вона також відзначила роботу Українського морського коридору та високий інвестиційний попит на продукцію машинобудування й будівельні матеріали.
«Пожвавлення промисловості позитивно вплинуло на транспортну галузь – зросли обсяги внутрішніх залізничних перевезень та переробки вантажів у морських портах. У будівництві збільшились обсяги будівельно-монтажних робіт. Основним драйвером галузі стали відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, проведення капітальної реконструкції та ремонту дорожнього покриття на аварійних ділянках», – йдеться в повідомленні.
Тим часом у внутрішній торгівлі спостерігалося зростання обороту завдяки збільшенню споживчого попиту.
За даними міністерства, падіння обсягів виробництва в сільському господарстві спричинили менші обсяги врожаю ярих культур у порівнянні з минулим роком. На це, як уточнюється, вплинули погодні умови в період вегетації та дозрівання рослин. Однак позитивна динаміка зберігається у тваринництві завдяки стабільному попиту на внутрішньому ринку та державній підтримці виробників.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що МВФ знову погіршив прогноз щодо ВВП та інфляції в Україні. Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України за підсумками 2024 року на рівні 3%, інфляції – 9%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].