«Еко Оптіма» спільно з MND інвестували 2,1 млрд грн у проєкт Сколівської ВЕС
Вітроелектростанція потужністю 54,6 МВт забезпечує 5% енергоспоживання області та 12% альтернативної генерації

Інвестиції в Сколівську вітроелектростанцію (ВЕС), збудовану в гірській місцевості Львівської області, становлять близько 2,1 млрд грн, а її офіційна презентація відбулася 18 вересня 2024 року.
Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков.
Проєкт був реалізований українською компанією «Еко Оптіма» та чеською MND за підтримки Укрексімбанку.
Розробка Сколівської ВЕС розпочалася у 2021 році й попри повномасштабне вторгнення росії електростанція була введена в експлуатацію на початку 2024 року. За словами Конеченкова, це найбільша ВЕС у гірській місцевості України, а її будівництво стало важливим кроком у напрямку енергетичної незалежності країни. «Сколівська ВЕС є прикладом переходу на відновлювальні джерела енергії та децентралізації енергетичної системи», – зазначив голова УВЕА.
Загальна вартість проєкту становить 75 млн євро, і це є найбільшою іноземною інвестицією у Львівську область за час війни. Потужність електростанції дозволяє покривати 5% енергоспоживання області та забезпечувати електроенергією регіони, такі, як місто Самбір. Щодня 10 вітряків генерують електроенергію, яка через 14-кілометрову лінію передається на підстанцію НЕК «Укренерго», звідки розподіляється між містами й селами.
Сколівська ВЕС, поряд із Тилігульською ВЕС (ДТЕК) та Дністровською ВЕС (Elementum Energy), є однією з трьох вітроелектростанцій, збудованих під час війни. Однак її особливістю стало те, що все обладнання було доставлено під час воєнного стану, що свідчить про значну стійкість проєкту.
«Це ще один крок до енергонезалежності України», – підсумував Максим Козицький, очільник Львівської ОВА, додавши, що частка альтернативної генерації в області продовжує зростати.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Кабінет Міністрів встановив додаткову річну квоту підтримки підприємств, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, на 2024 рік у розмірі 110 МВт. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні уряду за поданням Міністерства енергетики України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].