Аудит прокуратури: ОГП «помилився» у 2023 році майже на мільярд гривень
Йдеться про викривлення фінансової звітності

Загалом консолідована фінансова та зведена бюджетна звітність Офісу Генерального прокурора (ОГП) і підконтрольних йому суб'єктів державного сектору за 2023 рік складена в усіх істотних аспектах відповідно до вимог чинного законодавства, однак наявні недоліки, зокрема у сферах управління ризиками, консолідованої фінансової звітності, внутрішнього контролю за обліком основних засобів. Про це йдеться у Звіті про результати фінансового аудиту системи органів прокуратури, ухваленому 24 вересня 2024 року.
Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.
«За результатами аудиту загальна сума виявлених викривлень консолідованої фінансової та зведеної бюджетної звітності становила 823,6 млн грн. З них 602,1 млн грн – це суттєві викривлення», – підсумували аудитори.
Зазначається, що обсяг охоплених аудитом коштів становив 13,2 млрд грн, вартість активів – 5 млрд грн, при цьому в ОГП відсутня актуальна інформація про стан і вартість окремих активів на тимчасово окупованих рф територіях України та територіях, де тривають бойові дії.
Аудит виявив заниження вартості обліку земельних ділянок, наданих на праві постійного користування, на суму 215,9 млн грн і балансовий облік взятих на зберігання сум вилучених у кримінальних провадженнях коштів на 386,2 млн грн, що не узгоджується з економічною сутністю активів та зобов’язань за визначенням нормативно-правових актів.
Крім того, з’ясувалося, що консолідація фінансової звітності ОГП здійснюється лише за окремими показниками, що створює ризики для її достовірності. Відсутня єдина політика щодо обліку земельних ділянок, перегляду ліквідаційної вартості об’єктів основних засобів обліку та службових житлових приміщень.
«При цьому система внутрішнього контролю органів прокуратури не є досконалою, заходи внутрішнього контролю є фрагментарними, а процедури управління ризиками щодо консолідації фінансової та бюджетної звітності не розроблені», – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що у процесі аудиту й за його результатами об’єкти контролю відкоригували помилки на загальну суму 41,3 млн грн. Отже, на дату завершення аудиту невідкоригованими лишилися помилки на суму 617,4 млн грн та 115,3 млн грн, що не підлягає виправленню через технічну неможливість або завершення звітного періоду.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рахункова палата провела аудит коштів, виділених на подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС. Там зазначили, що розпорядник не виконав в повному обсязі заплановані невідкладні заходи, при цьому до бюджету повернули понад 200 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].