Закон про «клуб білого бізнесу» поки не працює, – Деревʼянко

Закон про «клуб білого бізнесу» поки не працює, – Деревʼянко

За словами членів EBA, в Україні продовжують існувати серйозні проблеми з податковою системою, зокрема невідшкодування ПДВ

Закон про «клуб білого бізнесу» ще не запрацював. В Україні залишаються серйозні проблеми з податковою системою, зокрема невідшкодування ПДВ, відмова у реєстрації податкових накладних та неправомірні перевірки. Компанії також скаржаться, що податкова служба «губить» їхні звіти і виписує значні штрафи.

Про це в інтерв'ю Mind розповіла керівниця ЕВА Анна Деревʼянко.

“Ці проблеми різноманітні, але команда фахівців працює над налагодженням цивілізованого діалогу між бізнесом та фіскальними органами. Проте, за словами представників бізнесу, вони не є «чарівниками"”, – заявила керівниця ЕВА.

За її словами, основною проблемою в Україні є недостатнє виконання законів.

“Якщо нові закони не працюватимуть, навіщо їх створювати? Для цього правоохоронні органи та судова система повинні ефективно працювати з тіньовим сектором, щоб бізнес міг бути захищений законом без додаткових ініціатив, таких як «Клуб білого бізнесу"”, – говорить Дерев’янко.

Зазначається, що створення штучних умов для захисту законних інтересів бізнесу свідчить про неспроможність державних інституцій забезпечити рівні правила гри для всіх. Незважаючи на можливість впровадження креативних рішень, фундаментальні проблеми потребують термінового вирішення, інакше ситуацію буде важко кардинально змінити, додали в ЕВА.

На запитання, чи може новий закон вирішити ці проблеми, представники бізнесу відповідають: «Можливо, він і про щось, але ми просили лише нормального ставлення, рівних правил гри та зменшення тіньового бізнесу.» Якщо влада вирішить ці питання, потреба в додатковому адмініструванні зникне.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в Україні рівень податкових ставок на заробітну плату становить 40%, що призводить до того, що багато підприємців уникають сплати «білих зарплат» і обирають тіньовий бізнес. Для вирішення цієї проблеми необхідно суттєво зменшити зарплатні податки, до рівня 20-25%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло