Естонія планує надавати військову допомогу Україні з власного ОПК – Певкур
Спецпроєкт
Естонія

Естонія планує надавати військову допомогу Україні з власного ОПК – Певкур

Очільник МО зауважив, що його країна на рік здатна виробляти продукції більш ніж на 100 млн євро

Естонія планує надавати військову допомогу Україні з власного ОПК – Певкур
Фото: Threod Systems

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що його країна планує реструктурувати військову допомогу Україні в такий спосіб, щоб у ній домінувала продукція естонського оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомив ERR.

Певкур зазначив, що цього року Естонія надала Україні військової допомоги приблизно на 100 млн євро, що відповідає 0,25% ВВП країни. Тоді як наступними роками планують продовжити ту саму політику, але надсилатимуть озброєння, яке країна вироблятиме самостійно. Метою рішення є спрямування коштів в естонську економіку та оборонну промисловість.

За його оцінками, естонський ОПК здатен виробляти продукції більш ніж на 100 млн євро на рік. Проте наразі відбувається уточнення потреб України для адаптування продукцію під ці потреби.

«Ми передали Україні інформацію про наші можливості й тепер намагаємося знайти розумний компроміс, у якому враховуються їхні пріоритети та наші виробничі можливості. Виробництво теж має швидко підтягуватися, якщо потрібні якісь специфічні вироби», – зазначив міністр оборони.

За його словами, країна оголосить тендери після того, як отримає перелік необхідної продукції від України.

Очільник оборонного відомства додав, що вся естонська продукція військового призначення, яку передавали Україні, мала лише позитивні відгуки та має попит. Йдеться про засоби аналізу бойової обстановки, безпілотники виробництва Threod, військові катери та протидронові рушниці виробництва Rantelon.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Естонія планує розпочати власне виробництво боєприпасів на початку 2025 року. Країна наразі немає власного оборонного промислового парку та шукає інші способи виробництва.

Перед цим Україна підписала безпекові угоди з ЄС, Литвою та Естонією. Попередній текст угоди містить два основні розділи щодо безпекових гарантій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло