Київська картинна галерея випустила альбом «Закарпатська школа живопису» про зріз творчості митців різних поколінь
100 років діяльності – від засновників традицій школи до митців-нонконформістів з 1920-х і до сьогодення

Видання «Закарпатська школа живопису» зібрало понад сто творів закарпатських митців різних поколінь, щоб дослідити унікальне явище в українському мистецтві – «Закарпатський Барбізон». У каталозі представлені роботи творців-засновників традицій школи, представників старшого і молодшого поколінь, а також митців-нонконформістів: від 1920-х і до сьогодення. Альбом є продовженням однойменної виставки, яка відбувається у Національному музеї «Київська картинна галерея».
Книжка презентує широке жанрове розмаїття закарпатського малярства. Серед робіт переважає пейзажний живопис – панорами Карпат, міські та сільські краєвиди А. Кашшая, А. Мартона, 3. Шолтеса, В. Габди й І. Шутєва. Характерною ознакою творчості митців закарпатської школи є фольклоризм, що прослідковується в картинах Ф. Манайла, В. Микити, Ю. Герца, Т. Данилича. Ціла низка портретів та натюрмортів, що увійшли до видання, належить спадщині Г. Глюка.

Єднальними мотивами творчості представників школи є життєствердність, глибоке відчуття довколишнього й широкий діалог з різними стильовими напрямками. Це проявляється в сміливій кольоропластиці та різноманітних мистецьких формах – від фігуративного живопису, абстрактних композицій і до сакральних, народних мотивів. Видання доповнене матеріалом з доцільності експозиційного вирішення, яка розкриває особливості закарпатської школи.
Основою альбому є широкий візуальний матеріал: 142 зображення робіт представників школи та експозиції виставки. Видання доповнене біографіями митців та мисткинь, а також статтями, які розкривають концепцію виставки та формують уявлення про феномен закарпатського мистецького осереддя.

Побачити оригінали робіт та ознайомитись з виданням можна, відвідавши виставку «Закарпатська школа живопису» у Національному музеї «Київська картинна галерея» до 27 жовтня.
Вартість повного вхідного квитка на виставку – 300 грн (пільгові категорії – 150 грн).
Вхід на презентацію каталогу вільний.