Морські порти у січні – вересні перевершили торішній показник перевалки на 33 млн тонн
Перевалка експортної агропродукції сформувала майже 63% вантажообігу

Морські порти України за підсумками трьох кварталів 2024 року, за оперативними даними, збільшили перевалку вантажів проти аналогічного періоду минулого року на 80%: оброблено 74 млн тонн проти 41,1 млн тонн торік. Ці дані наводить ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).
Експортна агропродукція сформувала 62,6% вантажопотоку. «46,3 млн тонн становить аграрна продукція, що підкреслює її важливість для національної економіки та експорту», – йдеться в повідомленні.
Морпорти у вересні зафіксували вантажообіг 7 млн тонн, що більш ніж удвічі перевищує показник відповідного місяця минулого року, коли було оброблено 3,4 млн тонн. Перевалка експортних аграрних вантажів становила 4,1 млн тонн, або 58,6% вантажопотоку.
Зазначимо, що результат перших трьох кварталів 2024 року, досягнутий шістьма українськими морпортами, на 32,3 млн тонн поступається показнику відповідного періоду 2021 року, останнього року до повномасштабного вторгнення, коли перевалку вантажів здійснювали 13 морпортів.
Нині обробку вантажів здійснюють шість морських портів, зокрема порти Великої Одеси (Південний, Чорноморськ, Одеса) та порти Дунайського кластера (Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ).
Торік шість морпортів забезпечили понад 40% усього довоєнного вантажообігу – було оброблено майже 62 млн тонн вантажів проти 59 млн тонн у 2022 році. Експортний вантажопотік збільшився на 18% – до 56,3 млн тонн. Перевалка імпортних вантажів сягнула 5,3 млн тонн проти 6,2 млн тонн у 2022 році.
Визначною подією у морській галузі стало відкриття Українського морського коридору в серпні 2023 року. Судноплавний маршрут із портів Великої Одеси проходить територіальними водами Румунії, Болгарії та Туреччини до Босфору. Відкриття коридору розблокувало діяльність трьох глибоководних одеських портів.
За рік роботи Українського коридору морпорти Південний, Одеса та Чорноморськ обробили 64,4 млн тонн вантажів, у тому числі 43,5 млн тонн зерна.
Бекграунд. Морпорти в січні – серпні збільшили обробку вантажів проти відповідного періоду минулого року на 77,2%, або на 29,1 млн тонн – до 66,8 млн тонн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].