рф закуповує чипи для ракет в обхід санкції за вдвічі завищеною ціною – Bloomberg
Посередники знають, що рф не має альтернативних джерел, і роблять націнку

Країна-терорист росія закуповує електронні компоненти західних компаній для своїх ракет в обхід санкцій. Проте за вдвічі завищеною ціною.
Про це повідомив Bloomberg з посиланням на своє розслідування, здійснене на основі даних української розвідки та Київської школи економіки.
Зазначається, що для виробництва ракет здебільшого використовують чипи американських і європейських компаній, а постачання віддуються переважно через китайські та гонконзькі фірми-одноденки.
За даними розслідування, найчастіше використовуються компоненти американських компаній Analog Devices (21% із 3871 компонента, знайдених в уламках російських боєприпасів) і Texas Instruments (14%). Згідно з митними даними, чипів однієї тільки Analog рф отримала у 2023 році на $326 млн.
Консультантка зі стратегічних проєктів Київської школи економіки Олена Білоусова заявила, що заходи експортного контролю змушують росію платити за продукцію Analog більше у понад два рази у порівнянні з вартістю до 2022 року. Посередники знають, що рф не має альтернативних джерел закупівель, і роблять націнку.
Уточнюється, що приблизно дві третини закуплених росією компонентів Analog становлять інтегральні схеми, які входять до числа 50 деталей, включених міністерством торгівлі США до категорії пріоритетних через їх використання в системах озброєння. Окрім цього, зафіксовано компоненти подвійного призначення, такі як контролери стандартного інтерфейсу RS-232, виявлені в ракеті «Іскандер».
Виконавчий директор нью-йоркської Cofactr Метью Габер, який допомагає автоматизувати закупівлі електроніки та щоденно відстежує дані про запаси у сотень дистриб'юторів, заявив, що у серпні 2024 року через офіційних дистриб'юторів можна було придбати близько 86 000 штук RS-232, а через неавторизованих продавців – понад 4 млн.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що більшість іноземних деталей у зброї рф надходять із Китаю. Деякі інші важливі деталі походять зі США, Нідерландів, Японії та Швейцарії.
Перед цим стало відомо, що Китай надає росії військову допомогу, а москва за це ділиться з Пекіном технологіями, в тому числі підводних човнів. Вашингтон прямо заявляє, що Китай напряму допомагає російським військовим, намагаючись це приховувати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].