Запуск «інвестняні»: уряд схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів

Запуск «інвестняні»: уряд схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів

Першими учасниками проекту стануть «Астарта-Київ» і «Буковель»

Запуск «інвестняні»: уряд схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів
Фото: depositphotos

В Україні запрацювала «інвестняня». Перший інвестиційний договір підпишуть з агрохолдингом «Астарта», який планує побудувати завод на Полтавщині. Він спеціалізуватиметься на переробці соєвого шроту.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки. 

Очікувана продуктивність підприємства: 500 т/добу. Компанія інвестує понад 76 млн євро у придбання обладнання та технологій для кращої переробки сільськогосподарської продукції. Це дозволить створити 110 нових робочих місць. Також це сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні та запровадженню нових підходів у вирощуванні та переробці сої, зазначили у Мінекономіки. 

У рамках «інвестняні» компанія отримає низку стимулів від держави:

  • звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
  • звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання;
  • звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до 5 років.

Другий договір підпишуть з ТОВ «Буковель» та ТОВ «Аквапарк» про реалізацію інвестиційного проекту з будівництва аквапарку. Це дозволить створити не менше 82 робочих місць, а щомісячні податкові надходження до бюджету становитимуть майже 470 тис грн.

Отримати державну підтримку можуть інвестори, які у період до 5 років планують реалізувати проекти вартістю від 12 млн євро. Сфери можуть включати переробну промисловість, видобуток корисних копалин для подальшої переробки, транспорт, логістику, освіту, наукову діяльність, охорону здоров'я, поводження з відходами, мистецтво, культуру, туризм, спорт і електронні комунікації.

Варто зазначити, що закон про «інвестняню» ухвалили ще у грудні 2020 році. Передбачалося, що преференції від держави отримають проекти вартістю від 20 млн євро з терміном реалізації до 5 років. Через повномасштабне вторгнення проекти не було реалізовано – інвестори подали заявок на $2 млрд. Торік парламент розширив пільги для інвесторів. А у квітні цього року уряд зменшив фінансовий поріг інвестицій з 20 до 12 млн євро.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Норвегія спрямує в Україну понад $23,5 млн інвестицій. Фінансування буде виділено в рамках Програми підтримки Нансена.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло