Запуск «інвестняні»: уряд схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів
Першими учасниками проекту стануть «Астарта-Київ» і «Буковель»

В Україні запрацювала «інвестняня». Перший інвестиційний договір підпишуть з агрохолдингом «Астарта», який планує побудувати завод на Полтавщині. Він спеціалізуватиметься на переробці соєвого шроту.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Очікувана продуктивність підприємства: 500 т/добу. Компанія інвестує понад 76 млн євро у придбання обладнання та технологій для кращої переробки сільськогосподарської продукції. Це дозволить створити 110 нових робочих місць. Також це сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні та запровадженню нових підходів у вирощуванні та переробці сої, зазначили у Мінекономіки.
У рамках «інвестняні» компанія отримає низку стимулів від держави:
- звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
- звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання;
- звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до 5 років.
Другий договір підпишуть з ТОВ «Буковель» та ТОВ «Аквапарк» про реалізацію інвестиційного проекту з будівництва аквапарку. Це дозволить створити не менше 82 робочих місць, а щомісячні податкові надходження до бюджету становитимуть майже 470 тис грн.
Отримати державну підтримку можуть інвестори, які у період до 5 років планують реалізувати проекти вартістю від 12 млн євро. Сфери можуть включати переробну промисловість, видобуток корисних копалин для подальшої переробки, транспорт, логістику, освіту, наукову діяльність, охорону здоров'я, поводження з відходами, мистецтво, культуру, туризм, спорт і електронні комунікації.
Варто зазначити, що закон про «інвестняню» ухвалили ще у грудні 2020 році. Передбачалося, що преференції від держави отримають проекти вартістю від 20 млн євро з терміном реалізації до 5 років. Через повномасштабне вторгнення проекти не було реалізовано – інвестори подали заявок на $2 млрд. Торік парламент розширив пільги для інвесторів. А у квітні цього року уряд зменшив фінансовий поріг інвестицій з 20 до 12 млн євро.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Норвегія спрямує в Україну понад $23,5 млн інвестицій. Фінансування буде виділено в рамках Програми підтримки Нансена.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].