Трамп пропонує Ізраїлю атакувати ядерні об'єкти Ірану
Країни “Великої сімки”, тим часом, готують заяву з метою зупинити ескалацію

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп запропонував Ізраїлю завдати ударів по ядерних об'єктах на території Ірану, повідомляє CNN.
«Його [президента США Джо Байдена] запитали: “Що ви думаєте про Іран? Ви б ударили по Ірану?” А він відповідає: “Головне щоб вони не чіпали ядерні об'єкти”. Але хіба це не те, по чому треба бити? Я сказав: “Мені здається, він тут помилився. Хіба це не той об'єкт, по якому потрібно завдавати удару?», – сказав Трамп на передвиборному заході у штаті Північна Кароліна.
Він додав, що ядерна зброя становить найбільшу загрозу, і до неї потрібно бути готовою.
Західні країни намагаються не допустити переростання конфлікту у повномасштабну війну на Близькому Сході.
Минулого вівторка Іран обстріляв Ізраїль сотнями ракет у відповідь на бомбардування Лівану, під час яких було вбито Хасана Насралла, лідера підтримуваного Тегераном руху «Хезболла».
Байден у відповідь на запитання, чи він підтримає заклики деяких ізраїльських політиків відреагувати на іранський обстріл ударами по ядерних об'єктах, відповів «ні».
Країни “Великої сімки”, тим часом, готують заяву з метою зупинити ескалацію, повідомляв Bloomberg.
“Ми обговоримо з Ізраїлем, що він збирається робити. Ми всі семеро згодні в тому, що вона має право на відповідь, але ця відповідь має бути пропорційною”, – сказав Байден після обговорення питання з лідерами G7.
Удари по ядерних об'єктах можуть сприйняти в Тегерані як атаку на сам режим і спробу підірвати його основи, а це вимагатиме відповіді «і штовхне всі сторони по спіралі ескалації», зазначав у коментарі Financial Times Джонатан Панікофф, колишній високопоставлений співробітник спецслужб, а нині співробітник Атлантичної ради.
США та інші західні країни закликають Ізраїль зосередитися на військових цілях в Ірані, але визнають, що їхній вплив на Ізраїль останнім часом послабшав, а ізраїльська влада почувається більш впевнено і готова на певні військові та політичні жертви, якщо це принесе їм очки у стратегічній боротьбі проти Ірану, пише FT із посиланням на людей, знайомих із ситуацією.
За їх словами, у Тель-Авіві аналізують кілька варіантів дій, включаючи удари по ракетних установках та нафтовій інфраструктурі. Акції проти ядерних об'єктів зараз не розглядаються, сказав один із джерел газети.
Бекграунд. Нагадаємо, експерти прокоментували, як Ізраїлю вдалося відбити всі 180 ракет, запущених Іраном. За повідомленнями ізраїльських ЗМІ, саме система «Стріла» змогла відбити більшість ракет.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].