Парламент Грузії знову запустить процедуру імпічменту президентки Зурабішвілі
Проросійська партія звинувачує президентку в здійсненні поїздок за кордон, у країни Європи, без дозволу парламенту

Керівна в Грузії партія «Грузинська мрія» прокремлівського політика Бідзіни Іванішвілі повторно ініціює процедуру імпічменту президента Саломе Зурабішвілі.
«Парламентська більшість ухвалила рішення відновити процедуру імпічменту проти Саломе Зурабішвілі і на перших же засіданнях нового скликання парламенту усунути її з посади шляхом імпічменту не менш як 100 голосами», – заявив член політради «Грузинської мрії» та голова парламенту Шалва Папуашвілі на брифінгу в офісі партії.
Про це повідомляють грузинські ЗМІ, на які посилається DW.
Рішення партії пов'язане з візитами Зурабішвілі до Парижа, Брюсселя, Берліна та Варшави, де вона провела зустрічі з президентом Євроради Шарлем Мішелем, головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і з президентами Польщі, Німеччини та Франції – Анджеєм Дудою, Франком-Вальтером Штайнмаєром та Емманюелем Макроном.
Згідно із заявою Папуашвілі, 16 жовтня 2023 року Конституційний суд країни оголосив, що відповідно до 52-ї статті Конституції Грузії президент має право здійснювати закордонні візити лише за згодою уряду, проте, за його словами, Зурабішвілі такої згоди не отримувала.
У 2023 році Конституційний суд Грузії задовольнив конституційне подання «Грузинської мрії», встановивши порушення президентом Основного Закону через її закордонні візити без дозволу уряду. За таке рішення проголосували шість із дев'яти суддів КС Грузії. Однак парламент Грузії тоді не зміг усунути Саломе Зурабішвілі з посади. За імпічмент проголосували 86 депутатів, а для усунення президента Грузії з посади потрібно 100 голосів.
Повноваження Зурабішвілі закінчуються після парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня 2024 року, нагадують ЗМІ. Згідно з Конституцією, вибори президента проводяться протягом 45 днів після проведення першого засідання новообраного парламенту. Зурабішвілі раніше заявила, що хоче балотуватися на другий термін. Президента при цьому вперше обере не населення, а виборча колегія, до якої входять депутати парламенту, вищих представницьких органів Абхазької та Аджарської автономних республік і представники органів місцевого самоврядування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].