У рф виникає загроза дефіциту ліків: Китай скорочує постачання фармсировини до країни
Санкції та залежність від імпорту ставлять російську фармацевтичну індустрію під удар

російська фармацевтична галузь опинилася під загрозою через припинення постачання ключової сировини з Китаю.
Про це пише The Moscow Times.
Китайські компанії почали зупиняти експорт фармакологічних компонентів до росії через посилення санкцій.
Нещодавно введені обмеження забороняють постачання певних інтермедіатів, активів і реагентів до росії. Це створює серйозні проблеми для виробників фармацевтичних субстанцій, експерти прогнозують подальше погіршення ситуації.
Залежність російських фармвиробників від іноземної сировини сягає 80%, причому понад дві третини імпорту надходить із Китаю та Індії. Варто зазначити, що росія не має можливості швидко налагодити власне виробництво необхідної сировини.
Наслідки цієї кризи вже відчутні: 2023 року імпорт фармацевтичних субстанцій до рф скоротився до 12 847 тонн проти 17 199 тонн у 2022 році. Дефіцит призвів до зростання цін на сировину на 26%, досягнувши $116 за кілограм.
Ситуація погіршується відходом міжнародних фармацевтичних компаній із російського ринку. В результаті асортимент доступних ліків в аптеках скоротився на 11% проти попереднього року, зникло 2200 торгових позицій.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що держсекретар США Ентоні Блінкен засумнівався в щирості заяв Китаю щодо намірів досягти миру в Україні. Експортуючи до рф товари, що посилюють її військово-промисловий комплекс, Пекін лише підживлює «військову машину» владіміра путіна, заявив дипломат на зустрічі з міністром закордонних справ КНР Ван І в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].