NASA та SpaceX запустили зонд на супутник Юпітера Європу

NASA та SpaceX запустили зонд на супутник Юпітера Європу

У межах місії досліджуватимуть придатність супутника до життя

NASA та SpaceX запустили зонд на супутник Юпітера Європу
Запуск ракети Falcon Heavy із міжпланетним зондом Europa Clipper
Фото: NASA

Компанія Ілона Маска SpaceX спільно з Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) запустили міжпланетний зонд Europa Clipper, що відправиться до Європи, супутника Юпітера.

Про це повідомляє NASA.

Зазначається, що Europa Clipper стартувала 14 жовтня за допомогою ракети-носія Falcon Heavy компанії SpaceX. За 4 місяці зонд має дістатися гравітаційного поля Марса, а в 2026 році – здійснити «гравітаційний маневр» навколо Землі. Космічний апарат дістанеться орбіти Юпітера у 2030 році, а з наступного року – розпочне прольоти повз Європу.

Обертаючись навколо Юпітера Europa Clipper досліджуватиме підземний льодяний океан Європи, оскільки вчені підозрюють, що він може бути придатним для життя. Дослідження 1990 року показало, що на супутнику є солений океан, який містить більше води, аніж усі океани Землі.

Для забезпечення зонду електроенергією NASA снарядило космічний корабель найбільшими сонячними панелями, оскільки обладнанню доведеться працювати в умовах низького освітлення.

Довідково. Проєкт Europa Clipper започаткували у 2008 як частину міжнародного проєкту Europa Jupiter System Mission, однак його скасували через 3 роки через високу вартість. У 2012 році ідею дослідити наявність життя на супутнику Юпітера знову презентували – відтоді розпочалася розробка зонду та іншого необхідного обладнання.

За даними «Уніану», створення міжпланетного космічного корабля та його запуск обійшовся США у $5 млрд, хоча у 2014 році прогнозували, що вартість зонду без носія становитиме близько $2 млрд.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що NASA відклала висадку астронавтів на Місяць до осені 2026 року. Затримка зумовлена міркуваннями безпеки та проблемними місцями в системах життєзабезпечення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло