Українська енергосистема досягла «найвищого можливого рівня готовності» перед зимою – Галущенко
За словами міністра енергетики, заплановані ремонти на електростанціях «завершені вчасно»

Українська енергосистема входить у зимовий сезон з «найвищим можливим рівнем готовності», оскільки заплановані ремонти на електростанціях були «завершені вчасно».
Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає The New York Times.
У виданні зазначають, що ексочільник «Укренерго» Володимир Кудрицький стверджував, що суперечка з Міненерго стосувалась стратегії забезпечення безпеки енергопостачання.
За його словами, він хотів побудувати десятки невеликих приватних електростанцій по усій території України, що, за його словами, зробило б енергосистему менш вразливою до терористичних обстрілів росії.
Разом з тим, наголошується, що позиція Кудрицького нібито суперечила позиції Галущенка, який підтримував ідею щодо централізації держкомпаній.
«Коли в середині липня український уряд ухвалив план децентралізації енергосистеми, експерти та дипломати заявили, що вже надто пізно значно посилювати енергопостачання напередодні зими», – зауважили у виданні.
Водночас Галущенко у письмовому коментарі NYT заперечив інформацію, що він нібито наполягав на звільненні Кудрицького. Зокрема, за його словами, у нього немає впливу на наглядову раду «Укренерго».
Окрім цього, міністр енергетики визнав неправдивим твердження про те, що міжусобиці підірвали енергетичну політику України. Галущенко додав, що ремонти на енергообʼєктах «завершені вчасно», а отже українська енергосистема входить в зимовий сезон «з найвищим можливим рівнем готовності».
Бекграунд. Раніше Mind розбирався, за що насправді звільнили Кудрицького, очільника «Укренерго», та що про це думають енергетики. Чому захист енергооб’єктів не можна вважати основною причиною, і ще декілька запитань без відповідей.
Тим часом газета Financial Times заявила, що «Енергоатом» не збудує нові реактори через корупційні скандали. У січні Галущенко заявив, що компанія почне будівництво чотирьох нових реакторів, проте малоймовірно, що компанія, яка була втягнута у корупційні скандали, зможе залучити мільярди доларів, необхідних для цього проєкту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].