Бійці “Азову” провели зустрічі з посадовцями НАТО для привернення уваги до визволення з полону азовців
Головною темою зустрічі стало питання проведення обмінів захисників Маріуполя, зокрема бійців «Азову»

У штаб-квартирі НАТО представники 12-ї бригади «Азов» провели зустрічі щодо звільнення українських військовополонених.
Делегація у складі бійців «Азову» Сергія Ротчука, Нестора Барчука та Анастасії Литвиненко, представниці Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Маріанни Хомерікі та представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», сестри засудженої бійчині «Азову» Євгенії Синельник, провели у штаб-квартирі в НАТО численні зустрічі, під час яких обговорювали питання щодо українських полонених захисників, які перебувають в російських колоніях.
Джерело. Про це інформує прес-служба “Азову”.
Українська делегація провела зустріч із заступницею Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Марі-Доа Безансено, керівником відділу співробітництва з Україною та трансформації Департаменту операцій НАТО Френсісом Уелсом, представниками Департаменту публічної дипломатії НАТО та представником відділу з питань безпеки людини Офісу Генерального секретаря НАТО Даніелем Байтом.
Окрім цього, українській делегації вдалося зустрітися із Главою Місії України при НАТО Наталією Галібаренко та Військовим представником України при НАТО генерал-майором Сергієм Салкуцаном.
Головною темою зустрічі стало питання проведення обмінів захисників Маріуполя, зокрема бійців 12-ої бригади «Азов».
Бійці «Азову», які пройшли російський полон, поділились власним досвідом, описали жорстоке ставлення росіян до полонених українців, яке порушує всі встановлені міжнародними домовленостями правила.
Окрім цього, Євгенія Синельник поділилась історією свого брата, який отримав незаконний термін увʼязнення в росії. Процес обміну таких військовополонених ускладнюється ще більше.
Сестра незаконно засудженого бійця «Азову» розповіла, що вона, а також інші родини військовополонених не отримують жодної інформації про місце перебування та стан здоровʼя бійців.
Представники делегації говорили про невиконання росією норм Женевських конвенцій, систематичне порушення прав українських полонених, перешкоджання відвідин міжнародними організаціями місць утримань наших бійців.
Бекграунд. Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських військових і цивільних у російському полоні. Документ ухвалили 74 голосами. Один із пунктів резолюції закликає міжнародну спільноту посилити тиск на рф для звільнення всіх українських полонених.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].