Стефанішина: вступ України в НАТО без окупованих територій не обговорюється

Стефанішина: вступ України в НАТО без окупованих територій не обговорюється

Членство України в НАТО стане можливим лише після закінчення війни, але запрошення до блоку може змінити ситуацію, зазначила вона

Стефанішина: вступ України в НАТО без окупованих територій не обговорюється
фото DR

Питання про прийняття України до НАТО без окупованих територій не обговорюється. Про це заявила віце-прем'єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанишина.

За її словами, Україну запросять до Північноатлантичного альянсу лише у кордонах 1991 року.

«Таких розмов не було. Україна однозначно буде запрошена до НАТО у межах 1991 року, і це не підлягає обговоренню. Це не тема для дискусій», – наводить слова Стефанішиної «РБК Україна».

Міністерка також наголосила, що членство України в НАТО стане можливим лише після закінчення війни, але запрошення до блоку може змінити ситуацію.

«При отриманні запрошення складається протокол про приєднання, в якому вказують і терміни, і реформи, які потрібно зробити. Це нестрашні реформи, але це згодом. Нині головне – запрошення», – пояснила Ольга Стефанишина. При цьому вона зазначила, що запрошення України в НАТО ніяк не буде пов'язане ні з просуванням на фронті, ні з територіями.

Напередодні, 18 жовтня, міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив про необхідність обговорення умов, на яких Київ отримає запрошення до альянсу.

За його словами, союзникам потрібно виробити «чіткі критерії», яким Україна має відповідати для отримання запрошення.

«Без цієї ясності я не думаю, що всі 32 союзники погодяться на запрошення», – зазначив він.

На питання про те, які умови необхідно виконати Україні, Брекельманс згадав боротьбу з корупцією, наголосивши, що модернізація українських збройних сил має супроводжуватися оцінкою прогресу у цій сфері.

Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня представив у Верховній Раді «план перемоги», що включає п'ять основних пунктів та три секретні доповнення.

Чотири із них Київ планує реалізувати до кінця 2024 року. Ключовим пріоритетом для України, згідно з планом Зеленського, є отримання запрошення до НАТО.

Проте постпред США при НАТО Джуліанна Сміт того ж дня заявила, що найближчим часом Україна не зможе вступити до альянсу.

«Ми поки що не знаходимося на стадії, коли можемо запропонувати Україні запрошення в короткостроковій перспективі», – сказала вона, зазначивши, що переговори тривають.

Бекграунд. Нагадаємо, радник Байдена Джейк Салліван напередодні сказав, що для отримання членства в НАТО Україна спочатку має провести реформи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло