США запропонували G7 домовитися про санкції проти титану та паладію з рф

США запропонували G7 домовитися про санкції проти титану та паладію з рф

Проблема в тому, що Європа залежить від цих металів і раніше не підтримувала такі санкції

США запропонували G7 домовитися про санкції проти титану та паладію з рф
Фото: ілюстративне

США запропонували країнам Великої сімки (G7) розглянути можливість запровадження санкцій проти російського паладію та титану.

Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Як зазначив співрозмовник видання, чиновники адміністрації Джо Байдена обговорили цю можливість під час зустрічі заступників міністрів фінансів G7 у вівторок у Вашингтоні.

Паладій використовується у виробництві комп'ютерних чипів та автомобільних каталізаторів, титан – в авіабудуванні та медичних імплантатах.

Одна з головних проблем полягає в тому, що Європа залежить від цих металів і раніше не виявляла інтересу до їх видобутку. Члени G7 Німеччина, Франція та Італія потребують підтримки інших 24 членів Європейського Союзу для запровадження таких санкцій.

Зазначається, що для того, аби запровадити санкції, потрібна згода всіх 27 членів Євросоюзу. І в будь-якому разі до кінця року, поки в ЄС головує Угорщина, жодних нових пакетів санкцій проти росії блок не планує.

США вже внесли російський титан до чорного списку, але західні уряди остерігаються припиняти постачання, побоюючись потрясінь на світових ринках і руйнування власних ланцюжків поставок.

Однак, як повідомляється, Штати все ще купують російський паладій. На російську компанію «Норильський нікель» припадає близько 40% світового виробництва – частка ринку, яку буде важко швидко замінити.

У виданні наголошують, що для Європейського Союзу постачання обох металів із росії є критично важливими, особливо титану, який використовується в авіації. Обмеження експорту титану може призвести до зростання цін і завдати збитків європейським виробникам літаків, таким, як Airbus.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Канада дозволила Airbus використовувати російський титан із відстрочкою від санкцій. Раніше Канада була першим західним урядом, який заборонив постачання цього стратегічного металу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло