Генсек ООН Гуттеріш виступив перед путіним на саміті БРІКС і закликав до “справедливого миру”
путін зі свого боку заявив, що завдати росії поразки на полі бою “неможливо”

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до “справедливого миру” в Україні, виступивши перед російським диктатором владіміром путіним на саміті БРІКС у Казані. Слова Гутерріша у четвер, 24 жовтня, наводить агентство AFP.
«Нам потрібен мир в Україні. Справедливий мир – відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюції Генеральної Асамблеї всесвітньої організації”, – заявив Гутерріш.
За його словами, необхідно поважати «принципи суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності всіх держав».
У свою чергу путін назвав ілюзорними розрахунки завдати росії стратегічної поразки на полі бою.
“Зараз взагалі не приховують мети завдати нашій країні стратегічної поразки, – заявив він. – Прямо скажу, що це – ілюзорні розрахунки, які можуть робити лише ті, хто не знає історію росії», – сказав він.
Генеральний секретар ООН перебуває у росії вперше з квітня 2022 року. Пізніше, 24 жовтня, у нього мають відбутися переговори щодо України з путіним, передало AFP.
Виступаючи на БРІКС, Гутерріш також закликав до «негайного припинення вогню» в секторі Газа, звільнення ізраїльських заручників та «негайного припинення бойових дій» у Лівані.
Напередодні прес-секретар верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля – Петер Стано – закликав усіх учасників саміту, включаючи Гутерріша, вимагати від путіна негайного закінчення війни в Україні.
За словами Стано, генсеку ООН слід наполягти, щоб путін “негайно та беззастережно вивів російські війська з української території”.
Представник Гутерріша – Фархан Хак – 22 жовтня уточнив, що глава ООН “продовжить докладати зусиль для відновлення безпечного судноплавства в Чорному морі, яке має величезне значення для глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, особливо для найбільш уразливих країн світу”.
Київ різко розкритикував Гутерріша за участь у саміті.
“Генсек ООН відхилив запрошення України на перший Глобальний саміт миру у Швейцарії. Однак він прийняв запрошення від військового злочинця путіна. Це неправильний вибір, який не сприяє справі миру. Він лише шкодить репутації ООН”, – заявило МЗС України 21 жовтня у соцмережі X.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].