На сході Франції українським біженцям наказали покинути надане житло — Le Monde
Деяких із них рішення влади змусило повернутися до України — навіть до прифронтових районів

У східному регіоні Франції влада департаменту Мерт-е-Мозель повідомила переселенцям з України, яким держава сплачує оренду житла, що вони мають залишити домівки до кінця жовтня.
Це рішення ухвалили в межах скорочення бюджетних витрат на утримання біженців і сприяння їхній інтеграції у французьку спільноту, пише газета Le Monde.
З 1600 українських біженців, що проживають в Мерт-е-Мозелі, близько 600 живуть у помешканнях, орендованих за державний рахунок.
Більшість із них – пенсіонери, які не можуть працевлаштуватися.
Деяких із них рішення влади змусило повернутися до України – навіть до прифронтових районів.
Після втручання правозахисних організацій влада французького департаменту відтермінувала виселення біженців до кінця грудня.
--------------------------------------
Як пояснює журналістка Mind, яка тимчасово проживає у Франції, ця ситуація зачепила всю країну, але впровадження було різним у різних регіонах.
Щоб пояснити, що сталося, потрібно зрозуміти, як працює ринок житла у Франції.
Житло, де мешкають багато українців і з якого їх зараз виселяють, є соціальним. Це житло належить різним власникам – як державним, так і приватним компаніям. Здебільшого українці отримують це житло через спеціалізовані житлові агентства. Ці агентства допомагають укладати договори з орендодавцями та постачальниками комунальних послуг. Вони також частково оплачують рахунки постачальників та орендодавців за українців, отримуючи компенсації від держави.
Проте через скорочення витрат Франція припинила виплати агентствам, і вони, своєю чергою, попросили українців з’їхати з квартир. У деяких регіонах про це повідомили заздалегідь, а в інших – лише за кілька тижнів.
Що можуть зробити українці у такій ситуації? Перший варіант – це оренда квартири, але правила ринку оренди у Франції суттєво відрізняються від українських. По-перше, для оренди потрібно мати гаранта – людину, яка підтвердить вашу надійність, і це повинен бути француз. По-друге, орендар має підтвердити свій дохід офіційно, наприклад, за допомогою річного трудового контракту. Сума оренди разом з комунальними послугами не повинна перевищувати 33% доходу родини. Однак отримати довгостроковий контракт у Франції не завжди просто – багато хто працює на короткострокових контрактах тривалістю від 1 до 7 днів. І просто постійно їх продовжує.
Працювати в Україні й одночасно орендувати квартиру у Франції також може бути складно через бюрократичні перепони.
Деяким українцям пропонують переїхати до готелів, які стають дедалі більше схожими на гетто (Перетворення готелів у гетто – це проблема не лише Франції та українців, а й багатьох країн світу, які стикаються з міграційними викликами).
У деяких випадках можливо змінити статус з тимчасового прихистку на інший, наприклад, біженця. Якщо українець отримує новий статус, йому починають надавати інші види соціальної допомоги, аналогічні тим, що отримують французи. Такі виплати трошки більші, а головне – регулярні та прогнозовані. Це може стати аргументом при спілкуванні з орендодавцями та постачальниками комунальних послуг. Та при зміні статусу українці не можуть приїжджати додому декілька років. Це одне з вимог надання деяких статусів. Що логічно, тому що те ж біженство дається у випадку, коли людина наражається на небезпеку на своїй батьківщині.
А ще таким чином Франція активізує інтеграцію українців у суспільство. Що для них добре, враховуючи демографічну кризу. За даними Національного інституту статистики та економічних досліджень Франції, минулого року на берегах Сени народилося 678 000 дітей – найменше з 1946 року. Рівень народжуваності знизився і зараз становить приблизно 1,8 дітей на одну жінку. Для підтримки стабільного населення потрібно приблизно 2,1 дітей на одну жінку.
Іншим варіантом є пошук житла через інші організації, зокрема релігійні або благодійні. Деякі українці переїжджають до інших країн, де легше знайти роботу, а хтось повертається додому.
Бекграунд. Також стало відомо, що українцям у Німеччині припинять виплачувати громадянську допомогу в 563 євро. За словами міністра фінансів, українці мають отримувати ті самі виплати, що й інші біженці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].