FATF вирішила не включати росію в “чорний список”

FATF вирішила не включати росію в “чорний список”

На включенні до списку неблагонадійних країн наполягала Україна

FATF вирішила не включати росію в “чорний список”
фото Shutterstock

У резолюції за підсумками жовтневої сесії Міжнародної групи розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (FATF) не йдеться про внесення росії до “чорного” списку неблагонадійних країн.

Експерти не виявили «об'єктивних причин» для таких штрафних санкцій щодо росії, повідомляє “Новая газета”.

Проте FATF продовжила призупинення членства росії через її агресію проти України, що «суперечить принципам FATF».

Ризик такого включення був. На включенні до списку наполягала Україна.

З'явилися відомості про все глибші контакти росії з країнами, що вже включені до такого списку: КНДР, Іран, а також «Талібан».

Серед інших причин називалися фінансування приватних військових компаній та непрозоре регулювання криптовалюти.

Після лютого 2022 року в росії почали закриватися реєстри зі звітностями та структурою власності, що суперечить вимогам FATF.

У разі включення до «чорного списку» російський уряд зазнав би репутаційних втрат. У тому числі й для міжнародної кооперації, наприклад, серед країн BRICS.

FATF – група експертів урядів різних країн, що спільно здійснює регулярний фінансовий контроль за «здоров'ям» та відкритістю національних фінансових інститутів. Члени FATF об'єднані в мережу обміну даними фінансових розвідок та спільно займаються боротьбою з відмиванням грошей.

Рекомендаціям FATF підпорядковуються не лише банки та страхові організації країни, а й співтовариства юристів, аудиторів, бухгалтерів, ломбарди та казино, а з недавнього часу є вимоги і для функціонерів криптовалютної галузі.

В основному такі рекомендації стосуються вимог розкриття інформації щодо кінцевих бенефіціарів комерційних компаній та оформлення цих даних.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло