RISE в Україні: Світовий банк запускає програму для підтримки українського бізнесу
Програма забезпечить підтримку 20 тисячам підприємств, створюючи робочі місця та розширюючи доступ до світових ринків

Світовий банк оголосив про початок реалізації в Україні нової програми розвитку приватного сектору (RISE) на суму $593 млн.
Про це йдеться у пресрелізі Світового банку.
«Вона (программа) підтримає 20 тисяч малих і середніх підприємств (МСП) та допоможе створити або зберегти щонайменше 40 тисяч робочих місць завдяки програмам підтримки, які запроваджені урядом України після російського вторгнення», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що RISE поліпшить ефективність державної підтримки МСП з акцентом на «зелену» конкурентоспроможність.
Програма, зокрема, сприятиме поліпшенню умов ведення бізнесу за допомогою цифрових послуг відповідно до моделі «держава для бізнесу» (G2B) і надасть можливість МСП отримати доступ до експортних ринків.
Міністерство економіки України відповідатиме за впровадження програми.
«Програма RISE є частиною діяльності Світового банку, спрямованої на підтримку народу України та українських компаній в умовах постійних обстрілів, відключень електроенергії та дефіциту робочої сили», – зазначив Боб Сом, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.
За даними банку, фінансування програми RISE складається з $283 млн із трастового фонду ADVANCE Ukraine, який підтримала Японія, $300 млн від Спеціальної програми Міжнародної асоціації розвитку (МАР) для відновлення України та Молдови та $10 млн від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF).
«Програма є невіддільною частиною пакету міжнародної підтримки України для задоволення її фінансових потреб у 2024 році. Інші поточні проєкти містять екстрене фінансування у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, житловому секторі та сільському господарстві», – зазначили в банку.
Уточнюється, що в межах цих проєктів ресурси партнерів мобілізуються з огляду на гнучку структуру, що дозволяє швидко розподіляти кошти. У разі потреби проєкти можуть масштабуватись, коли з'являється додаткове фінансування.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Світовий банк створить фінансовий фонд для допомоги Україні розміром $10 млрд. Головними донорами стануть США та ще декілька країн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].