Ще чотири роботизовані комплекси зможуть працювати на фронті – Федоров
Йдеться про розробки учасників кластеру Brave1

Ще чотири розробки учасників кластеру Brave1 пройшли кодифікацію Міністерства оборони України.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій і технологій Михайло Федоров.
«У Brave1 уже понад 220 кодифікованих розробок. Нещодавно кодифікацію пройшли ще чотири наземні роботизовані комплекси», – зазначив Федоров.
За даними Генштабу, такі технології вже знизили втрати серед військових на 30%.
- ТАНЧИК – витримує до 500 кг навантаження, виконує розвідувальні, диверсійні, евакуаційні й атакувальні місії, а також допомагає з логістикою.
- ТАРГАН 2К – легкий у конструкції та адаптивний, може виконувати завдання на відстані до 20 км. Вартість – близько $3000.
- ТАРГАН 200 – схожий на «Тарган 2К», але здатний витримувати до 200 кг. У логістиці здатний замінити від 2 до 8 військових.
- БУРЕВІЙ – підтримує логістику важких предметів та евакуацію поранених.
Кожна із цих розробок може врятувати не одне життя. Роботи евакуйовують бійців, підвозять провізію, розміщують і заміновують, заміняють військових, щоб ті не ставали живою мішенню для ворожих безпілотників.
Міністр нагадав, що держава може закуповувати та постачати на фронт лише кодифіковані розробки, тобто ті, що відповідають стандартам НАТО.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони дозволило використання на полі бою безпілотного перевізника «Тарган». Це малогабаритний робот, що може перевозити до 200 кг вантажу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].