Україна і німецький Rheinmetall підписали контракт на надання Києву даних супутникової розвідки

Україна і німецький Rheinmetall підписали контракт на надання Києву даних супутникової розвідки

Україна вже отримує нові супутникові знімки підвищеної якості з жовтня цього року

Україна і німецький Rheinmetall підписали контракт на надання Києву даних супутникової розвідки
Знімки російських військових об’єктів, зроблені SAR супутником
фото ГУР МО України

Німецький військовий гігант Rheinmetall і Україна підписали контракт на надання Києву послуг супутникової розвідки.

Джерело. Про це пише портал «Мілітарний» з посиланням на прес-реліз німецької компанії.

Завдяки цій угоді Україна отримує більший обсяг даних із супутників, обладнаних радаром із синтезованою апертурою (SAR) компанії ICEYE.

За даними видання, ця угода стала можливою завдяки посиленню співпраці між компаніями Rheinmetall і ICEYE, про яку було оголошено у вересні 2024 року. В межах цієї співпраці Rheinmetall отримала ексклюзивні права на продаж супутників SAR військовим і державним користувачам на німецькому та угорському ринках.

Супутники SAR мають перевагу над звичайними оптичними в тому, що вони можуть генерувати зображення з високою роздільною здатністю незалежно від погодних умов або часу доби.

Україна почала отримувати нові супутникові знімки від початку жовтня 2024 року. Співпраця передбачає виділення часу роботи супутників та доступу до супутникового угруповання. Це дозволяє використовувати можливості всього сузір’я супутників ICEYE.

З 2018 року компанія ICEYE запустила 38 супутників для використання як самою компанією, так і її клієнтами.

В Україні вже є досвід співпраці з компанією ICEYE. У 2022 році благодійний фонд Сергія Притули на зібрані пожертвування розміром 600 млн гривень купив один із супутників компанії, а також оплатив доступ до всього сузір’я на один рік.

“Власником супутника є Україна, і саме українська сторона визначає, що і коли він знімає, а також в якому форматі та спектрі ми отримуємо дані. Тобто ми повністю володіємо, розпоряджаємося і користуємося знімками цього супутника“, – йдеться у пресрелізі фонду Притули.

У червні 2024 року ГУР МО України повідомило, що з цього супутника ICEYE було зроблено 4173 зображення ворожих об'єктів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло