Світовий банк планує залучити $150 млрд на кліматичні проєкти
Нова ініціатива спрямована на підтримку країн, що розвиваються, у боротьбі зі змінами клімату

Світовий банк анонсував амбітний план виділення $150 млрд на кліматичні проєкти протягом наступних 10 років.
Про це повідомив Юрген Фогель, віцепрезидент банку з питань сталого розвитку, виступаючи на конференції COP29 у Баку.
За оцінками експертів, країнам, що розвиваються, необхідно щорічно залучати $2,4 трлн до 2030 року для ефективного скорочення викидів CO2 та адаптації до кліматичних викликів. «Враховуючи складні часи для країн, людей, економік і компаній, ми маємо діяти негайно», – наголосив Фогель.
Торік банк уже спрямував $43 млрд на підтримку країн, що розвиваються, що стало однією з найбільших кліматичних інвестицій серед міжнародних фондів. Установа також запровадила інноваційні фінансові інструменти, зокрема кліматично стійкі боргові зобов'язання. Такі угоди підписано з 14 країнами, що дозволить їм реструктурувати борги в разі природних катастроф, особливо це актуально для малих острівних держав.
Бекграунд. Раніше Mind підготував друг частину матеріалу «Як СОР29 перетворюється на тусовку кліматичних прокрастинаторів».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].