Європейські політики про дозвіл Байдена Україні на далекобійні удари: не все так однозначно

Європейські політики про дозвіл Байдена Україні на далекобійні удари: не все так однозначно

У газеті Le Figaro відредагували статтю про надання дозволу Києву на далекобійну зброю Францією та Британією

Європейські політики про дозвіл Байдена Україні на далекобійні удари: не все так однозначно
фото Getty Images

Французьке видання Le Figaro, яке напередодні повідомило про дозвіл Франції та Британії використовувати свої ракети для ударів углиб росії, змінило текст статті. Йдеться про далекобійні ракети SCALP та Storm Shadow.

Тепер ця частина статті виглядає так: «У канцеляріях уже точилися дискусії щодо дозволу використання західних ракет по російській території. [Президент] Еммануель Макрон висловився про це під час державного візиту до Німеччини у травні 2024 року».

Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро перед зустріччю міністрів ЄС у Брюсселі заявив журналістам, що Франція розгляне можливість дозволити Україні завдавати ударів по території росії своїми далекобійними ракетами, якщо йдеться саме про військові об'єкти, з яких росіяни завдають ударів по Україні. Отже, нічого нового [з цього питання], резюмував він.

За його словами, Франція була готова надати такий дозвіл ще шість місяців тому.

Очільник зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель висловив сподівання, що члени ЄС зможуть погодитися надати Україні такий дозвіл, пише Reuters.

«Я вже неодноразово говорив, що Україна повинна мати можливість використовувати зброю, яку ми їй надали, щоб не тільки зупиняти стріли, а й вражати лучників», – сказав Боррель перед зустріччю з міністрами закордонних справ країн ЄС у Брюсселі.

«Я, як і раніше, вважаю, що це те, що потрібно зробити. Я впевнений, що ми обговоримо це ще раз. Сподіваюся, держави-члени погодяться з цим», – додав глава європейської дипломатії.

США ухвалили важливе рішення з точки зору військової підтримки України, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у Брюсселі перед зустріччю міністрів.

Рішення Байдена Бербок назвала «не переосмисленням, а інтенсифікацією того, що вже було зроблено іншими партнерами» і «дуже важливим на даний момент».

Президент Польщі Анджей Дуда назвав рішення Байдена “необхідним”.

«росія бачить, що Україна має потужну підтримку і що позиція Заходу непохитна і рішуча. Це дуже важливий, потенційно вирішальний момент у цій війні», – сказав він.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що дозвіл США на використання Україною далекобійної зброї не вплине на відмову Німеччини від постачання крилатих ракет Taurus: «Це не змінює нашої поточної оцінки».

За його словами, наразі «немає причин для ухвалення іншого рішення».

Зате Пісторіус анонсував постачання Україні 4000 безпілотників із штучним інтелектом. За його словами, вони зможуть «певною мірою виводити з ладу систему електронного захисту противника та облітати її».

Політичні лідери Великої Британії наразі не висловилися з цього приводу, а британська преса повідомила, що на Даунінг-стріт “точаться дебати” з цього приводу.

При цьому два головні союзники москви в Європі – Угорщина та Словаччина – розкритикували рішення Байдена.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав рішення адміністрації США дуже небезпечним.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо також різко виступив проти, заявивши, що воно спрямоване на зрив чи затягування мирних переговорів.

Бекграунд. Між тим Reuters повідомляло, що Україна може ударити ракетами ATACMS по росії вже найближчими днями.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло